Jak „wygląda” webinar?

Od czasu do czasu oferuję ostatnio tzw. webinary. Najwyraźniej nie wszyscy wiedzą, na czym to polega. Niniejszym więc krótkie wyjaśnienie.

WEBINAR” to wykład, taki rodzaj seminarium w internecie. To znaczy ja mówię, opowiadam, wyjaśniam, pokazuję na ekranie, a Wy oglądacie, słuchacie i możecie zadawać pytania i komentować. Poniżej widzicie 3 zdjęcia z webinaru, który prowadziłam wspólnie z Panią Profesor M. Grabowską z Akademii Leona Koźmińskiego oraz z Panią Martą Eichstaedt, specjalistką od webinarów.

Jak widać na ostatnim zdjęciu – możecie także brać udział odpowiadając na różne pytania, które stawiam w trakcie wykładu.

Kolejne kroki z Twojej perspektywy są takie:

 1. Trafić na webinar, który Cię zainteresuje (zawsze opisuję, o czym dokładnie będzie dany wykład).
 2. Zapisać się wypełniając dany formularz zapisu, w kórym podasz mi m.in. swój adres mailowy.
 3. Ewentualnie: zapłacić. W tej chwili oferuję wszystko za darmo, bo sama się dopiero uczę, jak obsługiwać program do webinarów, ale planowane są także płatne webinary.
 4. Dzień przed webinarem na podany przez Ciebie adres mailowy dostaniesz link do wirtualnego pokoju, w którym odbędzie się spotkanie
 5. W dzień webinaru, o ustalonej porze, klikasz na ten link i „wchodzisz” do wirtualniego pokoju.
 6. Przez np. godzinę uczysz się czegoś ode mnie 😉 (do tego Twój komputer musi mieć oczywiście głośnik, a jeszcze lepsze byłyby słuchawki – lepiej słychaći!)

I to już wszystko 😉

Planuję różne webinary, dla początkujących i dla zaawansowanych, na różne tematy itp. itd. Ważna jest też wielkość grupy, którą uczę. Będą webinary dla „szerokiej publiczności”, na które zapisuje się kilkaset osób, będą też bardziej „kameralne” na kilka lub kilkanaście osób, w których także Wam chcę udzielać głosu i prowadzić to znacznie bardziej interaktywnie, czyli z Waszym udziałem.

Do usłyszenia wkrótce!

Reklama

6 comments

 1. Nawet powiedziałabym: bardzo dobry pomysł :))) Mam plan uczestniczyć w następnym webinarze. Jest potrzebny do tego specjalny program?

  1. Nie, specjalny program nie jest potrzebny. Potrzebne jest stabilne łącze internetowe i Adobe Flash Player w wersji co najmniej 10. Ale większość komputerów ma to i tak 😉
   Do usłyszenia, będzie fajnie! 🙂

 2. Jakiego oprogramowania Pani używa do webinarów? Pytam, bo sama noszę się z zamiarem uruchomienia lekcji na jakiejś platformie i szukam czegoś bardziej zaawansowanego od screen-share na Skype.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s