7 marca – dzień 7

Oto wyzwanie na dziś:

Dziś do rozwiązania jest ćwiczenie V16911GE w portalu www.isjadPLUS.pl. Ćwiczenie dotyczy najważniejszych niemieckich czasowników – a konkretnie ich pisowni. Czasowniki są duszą języka, najważniejszym elementem każdego zdania.

Oczywiście to ćwiczenie jest dość proste, bo w wyzwaniu bierze udział sporo osób na początkującym poziomie, ale także zaawansowanym nie zaszkodzi powtórka. W ćwiczeniu trzeba przepisać błędnie podane czasowniki bezbłędnie. To je tym bardziej utrwala :).

Jeśli ktoś nie jest jeszcze zarejestrowany w www.isjadPLUS.pl, to zapraszam, rejestracja jest darmowa i błyskawiczna, a ćwiczenie V16911GE jest TYLKO DZIŚ darmowe dla uczestników wyzwania :).

Oczywiście nie postawimy złej oceny, jeśli nie wszystko uda się rozwiązać na 100% :).

Pochwalcie się w komentarzu, ile % udało się Wam zaliczyć!

PS
Wyzwanie już zostało ogłoszone na facebooku, ale tu jak zywkle także wersja dla nie-facebookowiczów.

DODATKOWO:

16 comments

  1. przy pierwszym podejściu- 90%
    przy drugim podejściu- 97%
    przy trzecim podejściu- 100%

  2. Dziś tylko 77% więc nieciekawie ;( wielu czasowników nie znam… ale trudno, przede mną droga do pokonania 😉 „Dla chcącego, nic trudnego!”

  3. u mnie 97 procent,jeden myślałam ,,,że „zeihnen”- to zeichnen a to ma być ziehen,prawie takie same i mogło być i to i to:)

  4. Za pierwszym razem chyba nie zrozumiałem(dlaczego miałem przepisywać z błędami)….powtórka tak jak trzeba z jednym błędem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s