4 marca – dzień 4

Oto wyzwanie na dziś:

Dziś do rozwiązania jest ćwiczenie G03709GE w portalu www.isjadPLUS.pl. Ćwiczenie dotyczy najważniejszych niemieckich regularnych czasowników – a konkretnie ich odmiany przez osoby w czasie teraźniejszym. Czasowniki są duszą języka, najważniejszym elementem każdego zdania.

Oczywiście to ćwiczenie jest dość proste, bo w wyzwaniu bierze udział sporo osób na początkującym poziomie, ale także zaawansowanym nie zaszkodzi przypomniejć sobie przepięknie logiczne podstawy gramatyki. W ćwiczeniu trzeba nie tylko podać odpowiednie formy czasowników, lecz przepisać całe zdania. To tym bardziej utrwala materiał :).

Jeśli ktoś nie jest jeszcze zarejestrowany w www.isjadPLUS.pl, to zapraszam, rejestracja jest darmowa i błyskawiczna, a ćwiczenie G03709GE jest TYLKO DZIŚ darmowe dla uczestników wyzwania :).

Oczywiście nie postawimy złej oceny, jeśli nie wszystko uda się rozwiązać na 100% :).

Pochwalcie się w komentarzu, ile % udało się Wam zaliczyć!

26 comments

  1. 90% 😦 bo trzy głupie błędy przy przepisywaniu zrobiłam (mała liter na początku zdania, dwa razy kliknięte a, z zamienione na s). Muszę bardziej się pilnować.

    1. hmnnn , rowniez 77 % , jak na moja znajomosc jezyka to swietnie! nie sadzilam, ze odpowiem na wszystkie pytania. Jestem zadowolona bo powolutku zmieniam nastawienie do jezyka niemieckiego, ale dzieje sie to powolutku 😉

  2. uuuuuuuuuuuuu,dziś nie najlepiej pozjadałam literki i było trochę błędów,ale właśnie na błędach człowiek się uczy.

  3. dzisiaj jestem zadowolona Po pierwsze udało mi się znaleźć ćwiczenie a po drugie uzyskałam 97% bo zjadłam literkę Super

  4. Dziwne ale 2-gie zdanie, które zrobiłam dobrze, jest ocenione jako złe. Jest 20.30 może to ta pora, że mi się mózg lasuje i jednak to ja coś źle zrobiłam. Nie mogę tego znaleźć-chodzie o arbeitest może moja imienniczka pomoże (jeśli wolno mi tak swobodnie do Pani Agnieszki się odnieść.

  5. Jak zawsze troszczy się Pani o uczestników swego projektu-dziękuję za niezlekceważenie mojego problemu. Osiągnełam wynik 93 % bo zrobiłam jeden błąd, napisałam bedeut zamiast bedeutet. Ale widzę, że i we wcześniejszym, powyższym komentarzu są błędy, pewnie spowodowane tym, że rozgorączkowana szukaniem błędu w dobrym zdaniu natychmiast napisałam posta i pośpiech „się zemścił” Pozdrowienia!

  6. 93% – chwila nieuwagi i zgubiona litera przy przepisywaniu zdania. Następnym razem będzie lepiej!

  7. No cóż podobnie jak niektórzy-czasowniki super, ale podczas przepisywania popełniłam błędy.-93

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s