2 marca – dzień 2

Oto wyzwanie na dziś:

Dziś spróbujemy się wzajemnie pomotywować!

Wyzwanie jest już opublikowane na facebooku, ale oczywiście istnieją osoby z różnych powodów omijające facebooka, dlatego aby nikogo nie wykluczać powtarzam je tutaj:

Podaj (tu, w komentarzu) główny powód, dla którego uczysz się niemieckiego i 3 ZALETY / dobre strony tego języka!

56 comments

 1. Glowny powod nauki to chec porozumienia sie i praca. A zalety niemieckiego:D – 1. bardzo logiczny jezyk; 2. przydatny w wielu krajach; 3. Cwiczenie szarych komorek :D- lepsze jak sudoku… no i satysfakcja, ze jesdnak cos do tej glowy wchodzi 😉

 2. Moja mama była niemką, nie zdążyła mnie nauczyć tego języka.W części czuje gdzieś te korzenie ,więzi rodzinne,dlatego zawsze to było moim marzeniem opanować język przodków, mam znajomych tam mieszkających i to drugi powód do nauki, trzeci powód to ćwiczenie mózgu przed starością.Trzy zalety;wszystko dokładnie poukładane-chodzi o gramatyke,nie jest aż taki trudny-trzeba chcieć coś się nauczyć, satysfakcja-czytam coś i rozumię albo oglądam film, zazwyczaj staram się z niemieckimi napisami i stwierdzam ,że rozumię.Mam jeszcze problemy z gramatyką ale ćwiczenie czyni mistrza.:)

 3. Główny powód nauki to chęć podjęcia pracy w Niemczech.
  Zalety: – logiczne reguły gramatyczne, – łatwa wymowa, – przydatny w wielu krajach.

 4. Przeprowadzka do Niemiec siłą rzeczy zmotywowała mnie do nauki języka niemieckiego od podstaw. Po upływie roku czasu mogę przyznać, że jedną z głównych jego zalet jest wymiar praktyczny czyli wielopłaszczyznowa użyteczność, po drugie bodziec do poznania nowej kultury, a po trzecie rozwój osobisty i satysfakcja, że małymi krokami ale się da 😉

 5. Główny powody: chęć dogadania się, rozumienia i rozwój osobisty. Zalety: łatwy do przyswojenia, gramatyka jest w miarę prosta i logiczna, język sąsiadów – kto nie chciałby porozmawiać z sąsiadem?

 6. Główny powód: aktualnie mieszkam w Niemczech i bardzo chcę zrobić tu uznanie dyplomu i pracować w zawodzie.

  Zalety języka niemieckiego:
  1. Szalenie logiczny. Jeśli dobrze zrozumiało się podstawy, to im dalej tym łatwiej.
  2. Ma tylko 4 przypadki 🙂
  3. Słowotwórstwo jest fantastycznie proste.

 7. Po przemyśleniu główny powód to doskonalenie porozumiewania się, chęć mówienia lepiej niż Kali z „W pustyni i w puszczy” .
  Zalety:coś ok. 200 mln. ludzi posługujących się tym językiem w Europie, logiczna gramatyka, doskonale motywujący i kompetentny nauczyciel-Pani Agnieszka- 🙂 .

 8. Powód: zrobienie porządku z tego metliku, który mam w głowie. Trzy zalety: jedyny język, który nadaje się do techniki; wszystkie moje przyjaciółki nim władają; logika.

 9. Główny powód:dla własnej satysfakcji. 1 język logiczny, 2 przy Pani Agnieszce dobrze się uczy, 3 w Polsce gdy Niemiec coś mnie zapyta potrafię odpowiedzieć, za granicą mogę się porozumieć- same korzyści

 10. Uczę się niemieckiego, ponieważ wiążę z nim swoją przyszłość (praca z pasją! :)). Zalety: 1) Niemiecki to język naszego najbliższego sąsiada – potęgi gospodarczej 2) Jest wiele publikacji do czytania w języku niemieckim, 3) Niemiecki ma przejrzystą gramatykę.

 11. Donald Tramp napisał, że pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju. Nie lubię czekać na piątek, sobotę – na kiedykolwiek. Maksmalne wykorzystanie nauki języka niemieckiego za pośrednictwem Pani portalu to chwila… w której właśnie jestem.

 12. Powód 1. Język jest bardzo przyjemny w mowie, a także mało skomplikowany
  Powód 2 Możliwość komunikowania się z „sąsiadami”
  Powód 3 Jest przydatny, przyszłościowy
  Zalety: większe szanse na zatrudnienie w zagranicznych firmach, rozwijanie się i możliwość poznania wielu ciekawych osób

 13. Można połączyć przyjemne z pożytecznym.
  Uczę się niemieckiego, ponieważ wiążę ten język z przyszłością.
  Zalety:
  1. Możliwość poznania niemieckiej kultury.
  2. Umiejętność posługiwania się niemieckim pomaga zwiększyć możliwości znalezienia dobrej pracy.
  3. Możliwość nawiązania nowych znajomości.

 14. Powody dla których uczę się niemieckiego to komunikacja z innymi ludźmi w tym języku oraz możliwość podjęcia pracy w krajach niemieckojęzycznych.
  Główną zaletą tego języka jest jak dla mnie przede wszystkim jego logiczność,a co za tym idzie również prostota (prostota wynika z jego logiczności).

 15. Powód: Rozwijanie swoim umiejętności nauczania. Zalety: – Język przyszłościowy, – co raz częściej ułatwia komunikacje plasując się tuż za j. angielskim, – jest łatwy do opanowania lecz to wymaga czasu. 🙂 Pozdrawiam

 16. Głównym powodem dla którego uczę się niemieckiego to cheć porozumienia się oraz większe możliwości znalezienia pracy w Polsce albo za granicą. Główne zalety tego języka to: łatwa wymowa, używany w wielu krajach, płynne posługiwanie się tym językiem to zaszczyt, bo w porównaniu np. do angielskiego, który jest już oklepany, niemiecki zna na pewno mniej osób.

 17. Swoją drogą, to dlaczego „motywować się wzajemnie” nie jest przetłumaczone także na niemiecki, na pewno byłoby nam prościej się tego zwrotu nauczyć, gdybyśmy skojarzyli go z wyzwaniem 2 marca 😉
  Ja tylko moja luźna sugestia ;D

  Co mnie motywuje…dzięki Pani Agnieszce i jej genialnej Metodzie AD nauczyłam się tak dokładnie podstaw, że aż wstyd byłoby teraz spocząć na laurach:)

 18. Lubię ten język oraz jest o wiele łatwiejszy niż j. angielski a wiadomo, że lepiej znać jakiś język. 1.Możliwość lepszej pracy ze znajomością języka, 2. Warto znać język gdy lubimy i chcemy podróżować 3. Można poznać wiele ciekawych ludzi.

 19. Niemiecki jest częścią mojego życia uczę się go od małego a tak poza tym mój dziadek był Niemcem i można powiedzieć że to mój drugi język. Osoby uczące się niemieckiego i potrafiący nim się komunikować mogą czuć się wyjątkowo ponieważ nie każdy sobie z nim radzi zalety j niemieckiego to
  1.poczucie wyjątkowości
  2. Łatwa matura i powszechnie znany język
  3. Idealny środek do spełnienia marzeń o lepszym życiu

 20. Zaczęłam się uczyć bez powodu, taka sobie fanaberia:-) i wciągnęło mnie 🙂 Ogromną zasługę ma w tym Pani Agnieszka ze swoim kursem AD.

 21. Uczę się niemieckiego by móc w przyszłości spełnić swoje marzenia 🙂

  Zalety: łatwy i logiczny w przyswajaniu, poczucie wyjątkowości, nawiązywanie nowych znajomości (porozumiewanie się w języku niemieckim)

 22. Uczę się niemieckiego, bo w dzisiejszym świecie bez znajomości obcych języków nie zdobędę ani pracy, ani nie dostanę się na studia 🙂
  Zalety: łatwa wymowa (czyta się litery tak jak po polsku), mniej przypadków niż w języku polskim, często można się pośmiać z błędow językowych 🙂

 23. Uczę się niemieckiego,by lepiej zrozumieć Niemców i ich zwyczaje ponieważ pracuje jako opiekunka…..
  Tutaj jest mało Polaków gdzie pracuje i wtedy mam większą możliwość aby przyswoić niemiecki żeby się dogadać z Niemcami jak coś potrzebuje.
  Przebywanie wśród Niemców daje mi lepsze zrozumienie ich języka. Najlepszą motywacją jest strona internetowa isjadplus.pl -ćwiczenia które ułatwiają rozumienie niemieckiego oraz słuchanie piosenek po niemiecku a także
  Niemiecki – zalety:
  1. Znając język możemy zrozumieć piosenki niemieckojęzycznych wykonawców ( np. Helene Fischer, Tic Tac Toe), oraz oglądać ze zrozumieniem filmy lub wiadomości ( np.Tagesschau )
  2.Znajomość języka obcego służy poznaniu i zrozumieniu historii, tradycji i obyczajów danego kraju.
  3.Znanie niemieckiego pozwala na znalezienie lepszej i dobrze płatnej pracy,nie tylko w Niemczech,ale także w Austrii, Szwajcarii, Lichtensteinie, Luxemburgu itd…

 24. Uczę się niemieckiego, ponieważ dzięki jego znajomości w przyszłości będę mogłą wyjechać do Niemiec, ale przede wszystkim, dlatego że bardzo podoba mi się jego brzmienie.
  3 zalety:
  1.Jest dość logiczny.
  2. Niezbyt trudna wymowa.
  3. Jest ciekawy pod względem słownictwa.

 25. chęć przypomnienia/podszkolenia się z tego języka by w późniejszym czasie zdawać egzamin
  1. logiczna struktura
  2. niedaleka odległość do Niemiec- perspektywa znalezienia tam pracy
  3. podoba mi się jego melodia 😉

 26. Uczę się Niemieckiego ponieważ lubię podróżować,
  1. gramatyka jest logiczna,
  2. w zasadzie prosta wymowa,
  3. wywodzą się z niego inne języki europejskie.

 27. Głównym powodem dla którego uczę się niemieckiego jest moja obecność w Niemczech.. Mieszkam i pracuje tu od niedawna.. Hmm.. Zalet jest wiele.. Między innymi możliwość nawiązania nowych znajomosci, z lepsza gramatyka i systematycznymi ćwiczeniami mam możliwość opanowania tego języka a co za tym idzie znalezienia lepszej pracy. Ale najważniejsza jest własna satysfakcja..

 28. Uczę się (już drugi dzień) Zawsze miałam opory i jakąś niechęć do tego języka. Z natury jestem przekorna i lubię wyzwania, dlatego postanowiłam udowodnić sobie, że mogę tego dokonać:) Jestem na samym początku drogi ale już widzę, że język niemiecki jest: logiczny, ciekawy i bardzo przydatny:) I oby mi tak zostało;)

 29. Niemieckiego uczę się już piętnaście lat i …nie mogę przestać 🙂 Zawsze znajdą się elementy języka, które warto powtórzyć, o poszerzaniu słownictwa nie wspominając. Ponadto niemiecki to jeden z języków częściej używanych w instytucjach UE, a kto wie, gdzie mnie (jako tłumacza) w przyszłości rzuci los…
  Główne zalety:
  – wymowa: zdecydowanie łatwiejsza niż w języku angielskim
  – jasność i konsekwencja struktur gramatycznych (Ordnung)
  – dłuuuuuugie słowa, których każdorazowe poprawne wymówienie to mój mały sukces 🙂

 30. Powód: Lubię nowe wyzwania. Poza tym myślę, że w przyszłości na pewno przyda mi się znajomość tego języka.

  Zalety:
  1. Nieskomplikowana gramatyka
  2. Łatwy i przyjemny w nauce
  3. Możliwość nawiązywania nowych znajomości

 31. Głównym powodem dla którego uczę się j.niemieckiego jest chęć wyjazdu do Niemiec. Trzy zalety języka to: mniej skomplikowany niż j.polski, a tym samym łatwiejszy w nauce; można się nim porozumiewać w różnych państwach np. Austrii; ładne brzmienie języka.

 32. Powod: bo tutaj mieszkam.
  Zalety:
  1. Logiczne slowotworstwo
  2. Fajnie brzmi
  3. Bo mam co robic na starosc 😉

 33. Odpowiedź na pytanie dlaczego uczę się języka niemieckiego i jakie są jego zalety najpełniej oddaje to, co napisała Pani Agnieszka Drummer w poście „Ocean niemieckiego” (04/01/2012):
  „(…) zamierzasz więc jakoś przepłynąć ten głęboki, pełen niespodzianek ocean, aby dotrzeć na wymarzony drugi brzeg, na którym będziesz mógł powiedzieć „znam niemiecki” (choć „znanie” to oczywiście określenie wyjątkowo subiektywne). (…) Przed Tobą wspaniała przygoda, pełna sukcesów, ciekawostek, gimnastykowania swojego mózgu, rozszerzania światopoglądu, satysfakcji, że się coraz więcej wie! (…) Informuję Cię, że akurat niemiecki jest wyjątkowo „wdzięcznym” językiem do nauki. Wbrew pozorom zawiera „żelazne” reguły, pasujące do siebie jak elementy puzzle. Zrozumienie tego systemu JEST możliwe, nie mówię, że z dnia na dzień, bo ocean to jednak ocean. Ale uczenie się niemieckiego daje dużo satysfakcji, bo w pewnym momencie zaczynasz ROZUMIEĆ, jak to DZIAŁA, a to wspaniałe uczucie. (…) Daję Ci tu JEDNĄ główną radę na Twoją pełną przygód wyprawę: koniecznie POLUB fakt uczenia się niemieckiego i w ogóle sam ten język. To „lubienie” to wiatr, który będzie ci wiał w żagle i znacznie skróci Twoją podróż”.

 34. Powód – tutaj mieszkam i chodzę do szkoły.
  Zalety:
  1. Kolejne Fremdsprache do kolekcji
  2. Sensowny
  3. Łatwy do nauki.

 35. chcę mieć możliwość podjęcia pracy w Niemczech Mój narzeczony mówi tylko w tym języku.

 36. Powód:potrzebny do pracy.
  Zalety: wiele słów występuje w gwarze śląskiej, ma mniej przypadków, ciekawy

  1. A zalety to:
   Łatwość przyswajania
   Ciekawe słownictwo
   Duża dostępność do materiałów

 37. Powód:
  – żeby język nie był jedyną barierą przed zmianą miejsca zamieszkania i pracy
  – książki, które chciałabym przeczytać są tylko po niemiecku

  Zalety:
  1) wymowa łatwiejsza niż w j.angielskim
  2) dzięki materiałom na http://www.metodaad.pl to prawie jak nauka ulubionej matematyki – jedno wynika z drugiego, wzory do zastosowania w konkretnych przypadkach i tak krok po kroku do przodu
  3) chociaż każdy uczy się dla siebie to nauczyciel taki jak p. Agnieszka pozytywnie zarażający swoją pasją dodatkowo mobilizuje mnie do nauki

 38. Uczę się niemieckiego bo lubię ten język. Zalety: 1. logiczny, 2.prosty, 3.pięknie brzmi.

 39. Główny powód nauki niemieckiego dla mnie to konieczność częstych podróży do rodziny w Szwajcarii, żeby na miejscu i w drodze nie być „ciemnym” i nie umieć nawet podziękować za jakąś pomoc 🙂 Poza tym jest to język:
  -bardzo logiczny, uporządkowany,
  -wbrew stereotypom dla mnie bardzo miły w brzmieniu,
  -szybko mogę się go uczyć, łatwiej go przyswajam niż inne języki (np. angielski, którego nauka była i jest dla mnie prawdziwą gehenną).

 40. Powody nauki:
  -w Niemczech mieszka większość mojej rodziny, ułatwia to komunikację z kuzynami, mówiącymi jedynie po niemiecku,
  -na wypadek gdybym w przyszłości wyjechała do Niemiec,
  -umiejętność drugiego języka, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach
  Zalety:
  -łatwość w komunikacji z obcokrajowcami,
  -możliwość czytania i oglądania, ze zrozumieniem, niemieckich książek i filmów,
  -przydatne w poszukiwaniu pracy.

 41. Uczyłam się niemieckiego odkąd miałam ok. 4 lata, później miałam długą przerwę, ale kiedy przyjechałam do Wiednia baaaardzo chciałam się nauczyć języka od nowa 🙂
  Zalety:
  -jest trudny tylko na początku
  -używany w kilku krajach
  -popularny, może być przydatny w pracy

 42. Bardzo spodobał mi się język Niemiecki, właściwie nie wiem dlaczego.
  Jego zalety to:
  -jasne zasady gramatyczne
  -przyjemne brzmienie ( choć wiem, że większości się nie podoba ;>)
  -popularny język w Europie, warto go znać

 43. Uczę się niemieckiego, gdyż moim celem jest zmiana pracy, poza tym nie wyobrażam sobie mieszkać w Niemczech i nie móc komunikować się w tym języku. 3 zalety : logika (jak ja sama się łapię na tym często, że przecież faktycznie to wynika z tego i takie to proste), porządek (naprawdę niemiecka gramatyka jest poukładane jak żadna inna- Ordnung muss sein) hmm trzecia to 4 przypadki, a w codziennym życiu, aby swobodnie się komunikować wystarczy znać 3 👍
  😆

 44. Ironia losu sprawila, ze wszelkie moje pomysly na zycie musialam zmienic i ukierunkowac w inna strone; przede wszystkim jezykowo ale co tam – z tym tez mozna sie zmierzyc 😉 Motywacja jest perspektywa lepszej pracy w Niemczech, byc moze zmiana na – in progress – na mojej liscie wyzwan na 2015 rok ;-), ale najbardziej pragne przekonac sama siebie, ze dam rade i to sie bardzo przyda w przyszlosci.

 45. Główny powód nauki to możliwość porozumiewania się podczas wyjazdów do Niemiec . Podoba mi się w Niemczech i chciałabym tam w przyszłości wyjechać, ale barierą jest język co bardzo utrudnia tam pobyt . Kiedyś wmówiłam sobie , że mi się ten język nie podoba i w tym przekonaniu trwałabym do dziś gdybym przypadkowo nie natrafiła na stronę pani Agnieszki. Dzisiaj mogę szczerze powiedzieć , że dopiero pani Agnieszce Drummer udało się zmotywować, klasycznego lenia jakim jestem :), do nauki.Chociaż jestem dopiero na początku nauki to kurs METODĄ AD daje mi ogromną satysfakcję już teraz. Mam nadzieję że wytrwam do końca kursu.
  Cóż dobre strony języka to na pewno to ,że jest łatwiejszy niż polski , dlatego sama myśl ,że uczę się języka łatwiejszego zachęca do dalszej nauki . Znajomość języka na pewno rozwija każdego, w każdym wieku. Mam przykład mojej mamy, która mając 60 lat zaczęła jeździć do Niemiec do mojej siostry i zdołała opanować ten język w takim stopniu aby się bez trudu porozumieć.

 46. Uczę się niemieckiego, ponieważ mieszkam i pracuję w Niemczech. 1. Chcę swobodnie posługiwać się językiem w pracy i dzięki temu udoskonalać się zawodowo. 2. Zawieranie nowych znajomości. 3. Samodzielne załatwianie spraw życia codziennego

 47. 1.Nauka niemieckiego sprawia mi przyjemność.
  2.Mam okazje czasami bywać w Niemczech. Znajomość języka ułatwia
  możliwość komunikowania się.
  3.Nauka i ćwiczenie języka wymaga wysiłku intelektualnego.

 48. Właściwie to trochę zostałam zmuszona do nauki tego języka poprzez sytuacje czyli wyjazd do kraju gdzie mówi się m.in. po niemiecku. Po dwóch latach mieszkania w tym kraju i po dwóch latach nauki niemieckiego zaczynam odczuwać radość że już operuję tym językiem. Na początku nie było mi łatwo za niemiecki się zabrać. I w tym miejscu chcę powiedzieć że bardzo dużo pomogła mi metoda AD Pani Agnieszki. Nie pisze to po to by się „podlizać” po prostu tak było i jest. Teraz dodatkowo uczęszczam na kurs niemieckiego tutaj. Lekcje są po niemiecku a nie zawsze wszystko rozumie. Gdy nie rozumie to szukam tego w lekcjach u Pani Agnieszki i już wiem. Co do dobrych stron tego języka to: jest logiczny jak się pozna zasady. Oczywiście że jak się już pozna ten język to można z ludźmi się dogadać i zacząć normalnie funkcjonować w życiu społecznymi, zawodowym itp. Ponadto można zacząć czytać książki w tym języku co myślę że jest też bardzo ciekawe. Znając ten język można też podróżować do krajów gdzie ten jeżyk obowiązuje. Także tego dobrze jest znać ten niemiecki.

 49. Główny powód to: turystyka – często bywam w Niemczech, marzy mi się, żeby pomieszkać tam przez jakiś czas dłużej
  Zalety:
  a) logiczny
  b) dużo materiałów do nauki
  c) alfabet łaciński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s