Darmowe webinary

Darmowe webinary (co to jest webinar?) do niemieckiego, które prowadzimy w www.ISJAD.pl to świetna sprawa.

W sumie świetna i dla ucznia i dla wykładającego.

Zalety dla ucznia:

 • zero jakiegokolwiek ryzyka finansowego
 • zero zobowiązań
 • nauka zupełnie za darmo
 • poznanie www.ISJAD.pl
 • zobaczenie na żywo, co to w ogóle jest webinar i dlaczego warto się na nie zapisywać
 • za darmo – więc w razie ewentualnej nieobecności nic się nie traci
 • tu link do zapisów na nasze darmowe webinary: KLIK

Zalety dla wykładającego:

 • możliwość stosunkowo wolnego doboru tematów (bo „darowanemu koniowi…” ;))
 • okazja zaprezentowania jakości nauczania i wykładania bez ryzyka i zobowiązań dla słuchaczy
 • przy okazji ogólna reklama firmy ISJAD i jej ofert

Od pażdziernika 2013 do wakacji 2014 darmowe webinary odbywały się co najmniej raz na miesiąc. Oczywiście przygotowanie każdego webinaru trwa wiele godzin.

Do przeprowadzania webinarów używamy programu clickwebinar i mamy aktualnie wykupiony tzw. „wirtualny pokój” za 240 zł/mies. mieszczący maksymalnie 100 słuchaczy online na raz. Ponieważ jednak te webinary są darmowe, to nie wszyscy zapisani się w ogóle pojawiają (bo nic nie tracą). Blokują tym sposobem miejsa innym, którzy chętnie by się czegoś nauczyli, ale już nie ma miejsc. Zdarzyło się już 100 zapisów, a potem tylko 20 uczestników! Teraz jest więc tak, że może się zapisać 200 osób, bo zakładamy, że połowa i tak się nie pojawi… Ale co będzie, JEŚLI się jednak pojawi? To nie będzie mogła wziąć udziału, bo 100 osób na 100 wykupionych przez nas miejsc będzie już zalogowanych i reszta po prostu „nie wejdzie”. To też nie całkiem fair w stosunku do uczniów, zwłaszcza właśnie do tych, którzy biorą udział, bo tym, którzy nie biorą udziału mimo zapisu i tak wszystko jedno.

Jedną z prób poprawienia sytuacji było oferowanie tego samego webinaru kilka razy (w różne dni, o różnych godzinach), żeby każdy chętny wybrał sobie dokładnie pasujący mu termin. Skutek? Większość zapisuje się na WSZYSTKIE te same webinary pewnie myśląc sobie, że „na którymś z nich być może się pojawi„. I też blokuje tym sposobem miejsca innym zainteresowanym.

Dlatego od kolejnego sezonu, czyli od września 2014 drastycznie ograniczymy ilość całkiem darmowych webinarów. Będziemy je oferować za złotówkę lub dwie licząc, że dzięki przynajmniej tej symbolicznej opłacie zapisani będą się też faktycznie na webinarach pojawiać, a nie tylko blokować miejsca innym chętnym.

Jeśli ktoś na serio chce się uczyć i korzystać z dobrego wykładu, to jedna złotówka albo nawet kilka złotych za godzinę nauki z pewnością nie stanowi problemu, a po prostu zwiększy efektywność naszego docierania do autentycznie zainteresowanych uczniów.

Oczywiście w dalszym ciągu będziemy oferować też całkowicie darmowe webinary z powodów wymienionych powyżej – tylko znacznie rzadziej.

Zapraszamy serdecznie!

ISJAD_logo_large

Reklama

5 comments

   1. Nie zawsze są to złe chęci, ale zdarza się człowiekowi zapomnieć w biegu codziennych wydarzeń. Mimo wszystko uważam, że to słuszne posuniecie.

 1. Kilka razy uczestniczyłam, polecam warto, dużo wiadomości i dla wszystkich.Każdy może coś się nauczyć lub powtórzyć zdobytą wiedzę

 2. A ja bardzo chętnie wezmę udział w tych, które są planowane „za symboliczną opłatą” i uważam, że to dobry pomysł. Wiedza kosztuje, a cudzą pracę trzeba szanować. Takie się nam zrobiły czasy, że wiedza, która jest za darmo często szanowana nie jest.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s