144 czasowniki

Kolejny „historyczny” dla mnie dzień, bo właśnie oddałam do wydawnictwa kolejną napisaną książkę – „144 najważniejsze niemieckie czasowniki”. Pracowałam nad nią przez ostatnich kilka miesięcy. Jestem bardzo zadowolona z rezultatu, myślę, że czytelnikom też będzie się podobać. No i przede wszystkim bardzo z niej skorzystają. Będzie w księgarniach dopiero we wrześniu, ale już teraz zdradzę Państwu fragmenty wstępu:

Czasowniki są duszą języka. Także niemieckiego. KAŻDE niemieckie zdanie zawiera czasownik, co najmniej jeden, a czasami nawet więcej niż jeden (poza nielicznymi wyjątkami).

Każdy może uczyć się języka obcego. Ale inteligentni ludzie uczą się go w inteligentny sposób. Co jest nam najbardziej potrzebne w języku obcym? Oczywiście to, co jest w nim najczęściej używane! To taka droga „na skróty”.

Język potoczny wbrew pozorom nie zawiera nieogarniętej, ogromnej liczby wyrazów. Im szybciej i lepiej chcemy się nauczyć niemieckiego, tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na naukę w odpowiedniej KOLEJNOŚCI. Im coś jest używane częściej, tym ważniejsze, żebyśmy to jak najszybciej opanowali.

Znajdziesz tu 144 najczęściej używane czasowniki w całym języku niemieckim. Zanim nauczysz się kolejnych, warto dobrze opanować właśnie TE.

Książka adresowana jest do wszystkich uczących się niemieckiego – od samego początku nauki do poziomu ok. B2-C1. O ile początkujący dowiedzą się dzięki niej, które czasowniki są najważniejsze, najpotrzebniejsze, najczęściej używane, o tyle bardziej zaawansowani doszlifują swoje wiadomości i zobaczą te czasowniki „w akcji” także w znacznie bardziej skomplikowanych konstrukcjach.

Wbrew tytułowi nie ograniczamy się tak naprawdę tylko do 144 czasowników (choć te 144 opisujemy rzeczywiście wyjątkowo dokładnie). Nie do uniknięcia były liczne „skoki w bok” i spojrzenie przy okazji na różne inne ważne czasowniki, bo aż szkoda by było przy okazji nie podać jeszcze innych ważnych informacji czy też pomocnych dla czytelnika skojarzeń.

Potraktujcie ten zaprezentowany tu zbiór czasowników jako skrzynię pełną skarbów. To są Wasze osobiste 144 skarby języka niemieckiego. Każdy z nich jest śliczny i wartościowy jak diament. Przyjrzyjcie się każdemu z osobna, zaprzyjaźnijcie się z nimi, polubcie je.

Będą Wam już ZAWSZE towarzyszyły w języku niemieckim.

ksiazki-na-plaze-plansza-1a2

Reklama

10 comments

  1. SUPER POMOC W NAUCE NIEMIECKIEGO-JUŻ TERAZ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ TEJ KSIĄŻKI W KSIĘGARNIACH!!! – IWONA WRZOCHAL:)))

  2. ….też ją kupię, może nawet w dwóch egzemplarzach, moja córka Kasia właśnie wyjechała do Niemiec na dłuuuużej

  3. Pani Agnieszko, pilnie uczę się metodą AD… i nie ukrywam bardzo liczę na weekendowe losowanie. Jeśli się nie uda, to będę musiała prosić kogoś w Polsce o kupienie i wysłanie mi tej książki. Pani metoda nauki sprawdza się rewelacyjnie. Wszystko pojmuję w mig, choć w DE chodzę również do szkoły, to jednak Pani metoda dociera do mnie o wiele lepiej!!!

  4. Kolejna bardzo dobra książka pani Agnieszki. Dzisiaj przyszła i nie mogę się od niej oderwać. Zarówno dla ludzi chcących usystematyzować swoją wiedzę z języka niemieckiego jak i dopiero zaczynających swoją przygodę z tym językiem. Pani Agnieszka w sposób prosty i przejrzysty tłumaczy coś, co nie zawsze jest proste w innych książkach. Mam wszystkie książki pani Agnieszki i z niecierpliwością czekam na kolejne. Bo być muszą. Pozdrawiam serdecznie.

  5. Dzień dobry Pani Agnieszko!
    Serdecznie pozdrawiam, ale dopiero teraz weszłam na stronę i przeczytałam, że wydała Pani nową książkę i mam pytanko, gdzie można ją kupić, myślę że pomoże mi usystematyzować wiedzę do egzaminu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s