Ludzie i ich maile ;)

Na www.ISJAD.pl rejestruje się ktoś nowy.

Podaje swoje imię: Asia, oraz pierwszą literę nazwiska, K. Podaje także swój adres mailowy, pysiamysia@buziaczek.pl. Oraz swój nick na skype: kurczaczek13. Następnie Asia rezerwuje sobie na www.ISJAD.pl  miejsce na webinar, który kosztuje 2 zł. Oczywiście można tę kwotę przelać automatycznie w ciągu kilku sekund bezpośrednio na stronie internetowej. Przy płatności automatycznej natychmiast po zaksięgowaniu płatności wysyłany jest mail z linkiem dostępu do webinaru (na adres mailowy podany przez Asię przy rejestracji). Ale pysiamysia nie robi przelewu automatycznego, lecz przelewa 2 zł „odręcznie” na konto firmowe.
Kilka dni później na koncie firmowym wśród dziesiątek innych przychodów odnajdujemy mozolnie m.in. 2 zł od niejakiej Joanny Zapieralskiej. A dlaczego nazwisko na „Z”? Nie wiadomo, może wyszła za mąż? Na wyciągu bankowym nie ma podanego maila, więc nie wiadomo na 100%, czy Asia K. to naprawdę Joanna Zapieralska i czy to w ogóle chodzi o TEN webinar. Chyba trzeba napisać maila (do Asi? Ale do której? Aś mamy na liście zarejestrowanych kilkadziesiąt) i na wszelki wypadek zapytać. Ba, zdarzało się nawet, że ZAMIAST Asi Jakiejkolwiek wpłacała Bożena Jakaśtam, bo to znajoma Asi i akurat wygodniej było przelać z konta Bożeny za Asię. Albo np. przelewa partner/mąż Asi, niejaki Kuba Kowalski (NIE pisząc oczywiście, że chodzi o Asię, a tym bardziej o którą Asię).

Do skype firmowego, isjad2013, przyłącza się nagle misiokotek17. Nie wiemy dokładnie kto to jest, ale pewnie zapisał(a?) się na któryś z kursów na skype. Tylko, że na www.ISJAD.pl nikt nie podał nazwy misiokotek17, więc nie wiadomo na pierwszy rzut oka kto to jest i na jaki kurs jest zapisan(a?). Może to Asia?? A może zupełnie kto inny? Trudno zgadnąć o kogo i o jaki kurs chodzi.

I teraz pomnóżmy sobie tę historię przez kilkadziesiąt, kilkaset osób ;).

Pewnie przez taki bieg wypadków nasza firma zbankrutuje, bo będziemy całymi dniami i nocami bawić się w detektywów i mozolnie wyszukiwać kto mógłby ewentualnie być kim i dlaczego ;). Zamiast uczyć, prowadzić kursy, przygotowywać webinary itp.

PS

Imiona i adresy mailowe i skypowe zostały zmienione z oczywistych względów 😉

PS 2

Wiem, że tylko ze względu na nas nie będą sobie Państwo zakładać maili typu Joanna.Jakakolwiek@cośtam.pl ani nicków na skype typu Joanna.Jakakolwiek, ale proszę o wyrozumiałość, jeśli odnajdywanie igły w stogu siana trwa czasami trochę dłużej ;).

A najlepiej – BŁAGAMY – jeśli już Państwo nie chcą lub nie mogą korzystać z płatności automatycznej, to proszę BARDZO KONKRETNIE PISAĆ W PRZELEWIE O KOGO I O KTÓRY KURS CHODZI.

ISJAD_logo_large

2 comments

  1. Ludzie są okropni sam nie raz mam z nimi do czynienia i sytuacjami, że ciocia szwagra klienta przelewa za niego pieniądze z tytułem np.wpłata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s