Tzw. „konkurencja”

Ostatnio ktoś – nie wiem kto, bo się nigdy nigdzie nie podpisuje – zaczął również oferować webinary do nauki języka niemieckiego. Nazwijmy go sobie ANONIM, bo nie wiem kto to jest.  Najpierw bardzo agresywnie starał(a?) się na mojej facebookowej stronie „JĘZYK NIEMIECKI” zachęcić fanów do polubienia JEGO (jej?) strony, a gdy wszystkie „podstawione profile” (stworzone najwyraźniej wyłącznie w celu zachwalania tej innej strony fb ;)) zablokowałam, to ANONIM zaczął (zaczęła) nawet publikować ewidentne kłamstwa.

TO MI SIĘ NIE PODOBA!

Nie mam nic przeciwko innym fachowcom (a także NIEfachowcom, bo jest ich cała masa!! To po prostu szokujące, ile błędów znajduje się w internecie i na różnych tzw. darmowych – i nie tylko – kursach, pisałam już o tym kiedyś tu- klik).

Przykładem fachowca jest np. Łukasz Tyczkowski i jego szkoła językowa http://www.paroli.pl. Wiadomo kto to, wiadomo co robi, wiadomo, że robi to dobrze. Nie rozpowiada nic niezgodnego z prawdą, jest po prostu FAIR. Jesteśmy w luźnym kontakcie i wiadomo, że jedno drugiemu nie będzie szkodzić ;). Taki „układ” mam również z wieloma innymi germanistami, bo w sumie wszystkim nam chodzi o zwiększenie roli niemieckiego jako języka obcego.

Ale NIE lubię bezczelności!!! A Wy lubicie?

Ośmieliłam sobie skrytykować jakiś błąd na stronie fb tego ANONIMA, są też błędy w e-booku, który tam jest sprzedawany, może to go rozzłościło? (raczej tak, bo mój komentarz z poprawką skasował)

W każdym razie załączam tu DOWÓD kłamstwa:

anonim

ANONIM oferuje webinar o przyimkach za 2 zł. Świetna cena.

30 minut teorii. Ciekawe, jak w 30 minut można się nauczyć przyimków. ANONIM jest chyba geniuszem. Ja tak nie dam rady.

Zapisało się już 18 osbób 🙂 I niech się zapisze więcej ;). Ciekawe, jak w ciągu 40 minut w tak ogromnej grupie W OGÓLE można coś przećwiczyć?? Chyba się sama zapiszę na webinar ANONIMA, żeby ten cud zobaczyć.

„TAKI SAM WEBINAR kosztuje u P. Drummer 139 zł”! To po prostu bezczelne kłamstwo. Ciekawe skąd ANONIM może wiedzieć, CO będzie na naszych webinarach?? A może już kiedyś wziął udział i po prostu ukradł materiał? Nie wiem.

Tu oryginalna oferta naszych webinarów i ćwiczeń:

oferta webinarów

Jak widać, spotkań jest SZEŚĆ. Godzinnych. 3 webinary oraz 3 x ćwiczenia w małej (maks. ośmioosobowej) grupie. I to wszystko nie kosztuje absolutnie 139 zł, lecz 49. SAME trzy webinary, bez ćwiczeń, kosztują nawet tylko 29 zł.

Zajęcia poprowadzi pani profesor Małgorzata Grabowska, znana germanistka, długoletni kierownik kilkudziesięcioosobowego zespołu germanistów i kierownik studiów podyplomowych na najlepszej polskiej prywatnej wyższej uczelni (ALK Warszawa). Wiadomo kto, wiadomo, że dobry, a cena wcale nie jest wygórowana (ok. 8 zł/godz).

Oczywiście wybór zależy od Was! 😉 Zapiszcie się na webinar u ANONIMA i napiszcie mi potem, czy było warto (jeśli ukradł nasze materiały, to może i tak, ale wtedy z pewnością nie da rady przerobić tego wszystkiego w 70 minut).

Może nie powinnam się złościć, bo przecież nie mogę sobie głowy zawracać wszystkimi, którzy w internecie opowiadają głupoty, ale w tym konkretnym przypadku poczułam się osobiście zaatakowana.

Nie zamierzam tego tematu kontynuować.

PS – 3 godziny później…

ANONIM skasował swoją stronę. Zaprzyjaźnieni germaniści donieśli mi, że materiał na jego stronie facebookowej i tak był głównie kradziony. Wiem już też, KTO jest ANONIMEM, ale nie będę tego tu rozgłaszać. Rozumiem, że każde początki są trudne (ale nie muszą być bezczelne).  Oby następne podejścia ANONIMA do nauczania niemieckiego były bardziej zgodne z prawem i z zasadami fair play niż te dotychczasowe ;).

9 comments

 1. Webinary za 2 zł. Brać w ciemno!

  Najgorsze jest to, że znajdzie się mnóstwo osób przekonanych o tym, że to im pomoże. Wydadzą te 2 zł, bo to w sumie „nic”. Żałosne zagrywki ze strony ANONIMA. Będziemy piętnować takie zachowania, ich bin dafür!

 2. Bez sensu. Z pewnością ludzie szybko zauważą, że ten ktoś nie jest w porządku, a to Pani potrafi lepiej i skuteczniej nauczyć.
  Ja osobiście wolę wydać więcej i uczyć się od Pani, niż dać 2zł i nie skorzystać z tej nauki. Szkoda czasu.
  Mam nadzieję, że inni się na to nie nabiorą!!! Trzymam kciuki Pani Agnieszko ;))

 3. Anonim sie wystraszyl jednym slowem 🙂 , ale co to za czlowiek bez rozumu, dosc ze anonim to jeszcze w posiadaniu cudzych materialow. Wiadoma rzecza jest ze kazdy wlasciciel swoich materialow pozna co jest jego, Anonim stuknij sie w glowe :-).

 4. Muszę przyznać, że jestem w szoku! Konkurencja była, jest i będzie. Raz bardziej ok, raz mniej, ale promować się w tak bezczelny sposób, uważam za zwykły brak przyzwoitości. Dobrze, że Pani o tym napisała. Należy piętnować takie zachowania.

 5. To jest po prostu bezczelność. Pocieszający jest fakt, że osoby, które stosują takie zagrywki, bardzo szybko wykluczają same siebie z rynku… i dobrze im tak. szczególnie, jeśli jeszcze do tego kradną materiały. Trzeba o takich rzeczach mówić i ujawniać oszustów.

 6. Pani Agnieszko,

  ja również jak najbardziej popieram Panią i cieszę się, że poruszyła Pani ten temat. Sama widziałam na facebooku, jak ANONIM się reklamował i zachęcał do uczestniczenia w jego webinarze. Osobiście byłam zaskoczona wyjątkowo niską ceną no i czasem tego wykładu, bo sama ucząc się niemieckiego jestem zakoczona, że przyimki można opanować w tak krótkim czasie. Naprawdę przykro, że są takie osoby i jeszcze reklamują się kłamiąc na temat tego, ile taki wykład kosztuje u Pani. Strona niby zniknęła z facebooka, bo tak naprawdę ANONIM założył kolejną pod inna nazwą i nadal zachęca do webinarów za 2 zl.

  1. Nowej strony nie widziałam i nie będę szukać ;).
   Generalnie mamy wolny rynek i każdy może wszystkim oferować wszystko. O ile nie robi tego metodami nieuczciwej konkurencji.

 7. Pani Agnieszko, stronę Anonima śledziłam z czystej ciekawości. Widziałam tam sporo osób, które były zachwycone prawie darmowymi webinarami i zastanawiałam się jak to możliwe. Czy ktoś faktycznie swoją ciężko zdobytą wiedzę przekazuje tak tanio i w tak krótkim czasie? Czy może jest to podejrzanej jakości treść?

  Odpowiedź już znam. Cieszę się, że pojawiają się nowe miejsca, gdzie można uczyć się języka niemieckiego. Ale niestety niektóre oferty zawierają sporo błędów.

  Pozdrawiam ciepło!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s