Duża zmiana w systemie metodaAD.pl

Duuuuża zmiana i naprawdę dłuuugo nad nią myślałam.

Dotychczas było tak:

na www.metodaAD.pl można było przerabiać tylko jedną lekcję dziennie. Nie więcej. Od lat trzymałam się tego systemu wychodząc z założenia, że mózg potrzebuje czasu, żeby „przerobić” poszczególne partie materiału. Nie ma sensu się spieszyć, bo ZBYT SZYBKO po prostu nie da rady nauczyć się języka. A mnie zależy na tym, aby mój kurs był motywujący, a nie frustrujący.

Jednak coraz częściej docierały do mnie głosy, że uczniowie chcieli by jednak mieć możliwość przyspieszenia. Niektórzy niedługo wyjeżdżają do Niemiec i im się po prostu bardzo spieszy, inni mają masę czasu i mogą poświęcać na naukę powiedzmy godzinę rano i godzinę wieczorem, jeszcze inni uczyli się już wcześniej i przez pierwszych kilka lekcji mogą przelecieć błyskawicznie, bo to tylko powtórka itp. Różne są niewątpliwie motywy, ale – no cóż – rozumiem je.

Dlatego kilka dni temu skasowałam dotychczasowo barierę 1 dzień = 1 lekcja.

To na razie test, obserwuję, czy nie spowoduje to właśnie nagminnego uczenia się „na łeb, na szyję”, za każdą cenę byle szybciej.

Z drugiej strony uczniami na www.metodaAD.pl są dorośli ludzie i w sumie nie chcę ubezwłasnowolniać nikogo nie pozwalając mu uczyć się dalej… Jeśli ktoś w pewnym momencie zauważy, że się zbyt pospieszył, to w każdej chwili może wrócić do poprzednich lekcji i je ponownie przerobić (to też jedna zalet tego nowego systemu – można robić za darmo dowolną ilość powtórek).

To tyle na razie.

Wszystkim życzę dalszej przyjemnej i efektywnej nauki!

Metoda AD

Reklama

2 comments

  1. myślę, że to bardzo dobry pomysł!!! Zaczynam przygodę z Pani kursem i jestem bardzo zadowolona, na razie przerabiam więcej niż jedną lekcję dziennie (słówka znam, a materiał i ćwiczenia (super) pomaga mi to ładnie poukładać sobie w głowie), ale podejrzewam, ze dojdę do takiego momentu, że być może będę potrzebowała 2 dni, albo więcej na jedną lekcję, nie wiem jak to będzie, ale w tej chwili jestem pełna zapału i podziwu dla Pani pracy 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s