6 comments

 1. Cześć Agnieszko,

  Pozwolisz, że dodam od siebie kilka zdań na ten temat 😉 W Polsce panuje przeświadczenie, że Polacy są świetnymi pracownikami. Problem w tym, że Niemiec po 8 godzinach pracy pójdzie do domu, natomiast nasi rodacy będą harować bez sensu po 12-14 godzin, tak jakby był to powód do dumy (bo przecież Niemcy takiego tempa nie wytrzymają!), a potem jeszcze mają pretensje, że są traktowani jak pracownicy drugiej kategorii. Tymczasem ciężko by szef traktował z szacunkiem pracownika, który bez zająknięcia będzie zbierał szparagi bez przerwy od rana do wieczora.

  Fakt, że Niemców nikt na szparagowych polach nie chce świadczy tylko dobrze o nich samych, bo znaczy to, iż nie zamierzają wyrabiać nadludzkich norm, które najzwyczajniej psują rynek (chyba że ktoś jest fanem pracowania po 15h za miskę ryżu) a dla polskich Gastarbeiterów są powodem dumy.

 2. Ja mam pytanie o system powtórek umieszczony w „Pokochaj niemiecki”:
  Pisze Pani, że najskuteczniej jest stosować powtórki po:
  (…)
  po 24 godzinach
  po 48 godzinach
  (…) (nie daję całej informacji, bo nie wiem czy Pani by sobie tego życzyła)

  Jak mam to liczyć? Powtórka po 24 godzinach jest trzecią z kolei, a po 48 czwartą. Czy czas do następnej powtórki liczę od momentu pierwszego kontaktu z nowymi słówkami, czy od ostatniej powtórki?

 3. Niestety w niektórych krajach tubylcy sądzą, że zabieramy im pracę – tylko że oni w przeciwieństwie do nas nigdy by się jej nie podjęli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s