Praca dla lekarzy w Niemczech

Jak donosi Deutsche Welle w Niemczech panuje deficyt lekarzy i chętnie przyjmuje się do pracy specjalistów m.in. z Polski.

Warunek?

Jasne.

Znajomość niemieckiego.

Proszę mi nie zarzucać, że wszystkich namawiam do wyjazdu do pracy do Niemiec, ale czy z namawianiem czy bez – wiem, że sporo lekarzy wyjeżdża albo mniej lub bardziej konkretnie planuje wyjazd.  Dlatego w najbliższych miesiącach będę oferowała różne webinary i warsztaty językowe specjalnie dla tej grupy odbiorców – personelu medycznego.

Lekarze, lekarze stomatologowie, pielęgniarki i opiekunki osób starszych to jedna z większych grup uczniów, z którymi mam od lat do czynienia. Mają specyficzne potrzeby i często specyficzne poroblemy. Właśnie konkretnie na tym wszystkim będziemy się koncentrować przy nauce.

Wszystkie informacje pojawią się tu, na www.agnieszka-drummer.com i oczywiście też na facebooku.

TU link do artykułu w Deutsche Welle.

dwLekarze

9 comments

 1. Pani Agnieszko,

  Na jakim poziomie trzeba znać niemiecki żeby pracować w Niemczech w zawodzie programisty w międzynarodowym teamie zakładając, że specjalistyczne rzeczy w pracy omawia się po angielsku i w sumie angielski jest podstawą. Jednak np. dział kadr, podatki czy zwykłe życie wymagają już niemieckiego, czy B1/2 tu jest wystarczające w Pani ocenie?

 2. fajnie, ze pojawi sie webinar dla pracownikow medycznych 🙂 chetnie wzielabym udzial w czyms takim!

 3. Pani Agnieszko!
  Znalazłem na http://www.slowka.pl tekst pewnej osoby. W tym tekście pojawiło się słowo Selbstständig. Jeżeli w ogóle takie słowo jest w języku niemieckim to co ono oznacza?

 4. Witam Pani Agnieszko, mam takie pytanie (jestem „nowy” na Pani blogu) a jak się ma sprawa z inżynierami w Niemczech?nawet tymi z malym doświadczeniem jest duże zapotrzebowanie ?i jaki poziom powinienem prezentowac żeby spokojnie dawac sobie radę na terytorium Niemiec w pracy, z wykształcenia jestem inżynierem mechanikiem i próbuję znaleźc kurs techniczny dla inzynierów z niemieckiego może da mi Pani jakąś wskazówkę albo coś podpowie w tym temacie bo kuszące zarobki są w Niemczech. Pozdrawiam Grzegorz

  1. Pracodawcy na ogół wymagają zdanego certyfikatu B2.
   Niektórym szczęśliwcom udaje się znaleźć pracę w Niemczech tylko z angielskim, ale to wyjątki potwierdzające regułę, że jednak bez niemieckiego nie ma co startować ;).
   Nie przychodzi mi niestety do głowy żaden stricte techniczny kurs niemieckiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s