Dzień 20 – majowe wyzwanie

Oto Twoje zadanie na dziś:

Dzień 20
Co będzie potrzebne? drukarka, nożyczki, zeszyt
Co masz zrobić? Wydrukuj sobie układankę – puzzle z rzeczownikami. Do rzeczowników dopisz rodzajniki. Potnij ją dokładnie na zaznaczone trójkąty, potasuj je dobrze i ułóż znowu w pierwotny kształt (oczywiście nie patrząc na ekran i nie ściągając rozwiązania, tylko zaglądając w razie potrzeby do słownika ;)).

Jeśli jakichś rzeczownikó z układanki jeszcze nie znasz – zapisz sobie w zeszycie.

Po co? Kolejna układanka jako pomoc do zrobienia czegoś „rękami”. Weź swój niemiecki w swoje ręce ;), nikt tego za Ciebie nie zrobi ;).

 

.

6 comments

  1. A ja mam pytanie całkowicie niezwiązane z majowymi wyzwaniami – czy i kiedy jest planowana premiera podręcznika do nauki niemieckiego w oparciu o króliki doświadczalne? 🙂 Dawno Pani o tym nie wspominała, a myślę, że niektórzy (w tym ja) czekają z niecierpliwością 🙂

  2. Jak ja lubię tę formę nauki :). Układałam już poprzednie puzzle. Jest szansa na jakieś jeszcze :)? Zastanawiam się czy nie byłoby ciekawie stworzyć listę zabaw i gier, gdzie można wykorzystać niemiecki? Mnie przychodzą do głowy, po za puzzlami, niemieckojęzyczne scrabble, Stadt, Land, Fluss (niemiecka wersja gry państwa- miasta- rewelacja!!:) ), można też opowiadać bajkę- ktoś mówi pierwsze zdanie, a kolejne osoby dopowiadają. Może być nie do końca z sensem, byle zabawnie i poprawnie gramatycznie;). może jeszcze papierowa wersja koła fortuny lub wisielec?
    Macie jeszcze jakieś pomysły?
    Mit freundlichen Grüßen aus Westfalen:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s