Dzień 10 – majowe wyzwanie

Oto Twoje zadanie na dziś:

Dzień 10
Co będzie potrzebne? http://www.wdrmaus.de/

http://www.kikaninchen.de/kikaninchen/index.html

http://www.literacycenter.net/lessonview_de.php#

http://europschool.nuxit.net/test_allemand/static.php?op=dico/accueil_dico_de.txt

Co masz zrobić? W niemieckim internecie jest cała masa ofert dla dzieci. Warto i tam zajrzeć. Twoje zadanie na dziś, to „pochodzić” sobie po tych podanych tu stronach, obejrzeć, co chcesz, posłuchać sobie… Jeśli się gdzieś pogubisz, to możesz zawsze zacząć od początku.
Po co? Dobre strony internetowe skierowane dla dzieci są graficznie doskonale dopracowane. Wiele rzeczy da się zrozumieć, bo zakres słownictwa jest ograniczony i wiele wynika z obrazków. Świetna zabawa nie tylko dla dzieci, serio.

 

6 comments

  1. Super pomysł!!!! (Tolle Idee). Mój synek również uczy sie niemieckiego (pół roku temu poszedł do niemieckiego przedszkola). Będzie świetna zabawa równiez dla niego.

  2. Świetne strony, akurat dla mnie.
    Pani Agnieszko, bardzo dziękuję za przysłanie zgubionego adresu.

  3. Witam! Pani Agnieszko i zaczynam od dziś odrabiać zaległe zadania. Miałam awarię sieci nie mogłam połączyć się z internetem. Te strony są fajne nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. W czasach kiedy uczęszczałam do szkół nie wykorzystywano do nauki niemieckiego innych środków komunikacji jak tylko dialog z nauczycielem bądź uczniem. Na pewno poćwiczę zadania na tych stronach. Pozdrawiam i biorę się do następnej lekcji. Elżbieta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s