Polacy zakładają firmy w Niemczech

Ciekawa wiadomość w dzisiejszym (16.11.11) internecie. Coraz więcej Polaków zakłada w Niemczech własne firmy/działalność gospodarczą.

Wygląda na to, że prześcigamy w tym innych obcokrajowców.

Oto link do wiadomości:

http://biznes.onet.pl/100-tys-polskich-firm-w-niemczech,18490,4907799,1,prasa-detal

Polacy mają na Zachodzie generalnie opinię „potrafiących wszystko” i dobrze, wydajnie pracujących. Specjalizacja zawodowa np. Niemców jest na ogół węższa i Niemcy trzymają się jej często bardzo ściśle w przeciwieństwie do elastycznych pod tym względem Polaków.

4 comments

  1. Witam…tak…. również czytałam tą notatkę…ale czy nie jest to aby propaganda?Co do jednego się zgodzę….My Polacy jesteśmy faktycznie elastyczni i bardziej przedsiębiorczy :)).Wczoraj również na tym portalu…pojawiła się notka …że Polacy nie chcą przyjeżdżać do Niemiec pracować….więc jakies niescisłości zapodają.
    Pozdrawiam serdecznie 🙂

  2. stary wątek ale jakże aktualny… wielu Polaków zakłada firmy tzw. Gewerby w Niemczech ponieważ nikt inaczej nie chce dać im pracy a tym bardziej zatrudnic.. biorąc na podwykonawcę Polaka z Gewerbą pracodawca nie ponosi żadnych kosztów a gewerbowicz nie ma prawa do żadnych roszczeń i za wszystko odpowiada sam..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s