KSIĄŻKA za DARMO (Pokochaj niemiecki!)

Deutsche Welle, która zajmuje się m.in. popularyzacją języka niemieckiego i informacji o Niemczech na całym świecie, urządziła konkurs, w którym nagrodami jest kilkadziesiąt egzemplarzy mojej nowej książki. To jest w pewnym sensie „tajny” konkurs, bo kierowany nie do wszystkich, lecz tylko do tych, którzy już jakiś kontakt, choćby pasywny (facebook, blog, strona internetowa) ze mną mają ;). Dlatego nie znajdziecie możliwości wzięcia w nim udziału na stronie internetowej Deutsche Welle, a wziąć udział w konkursie można WYŁĄCZNIE klikając na ten nigdzie indziej nie publikowany link:

http://www2.dw-world.de/polish/miniquiz/1207/0.html

W konkursie trzeba prawidłowo odpowiedzieć na 3 pytania. Byłam ich współautorką i nalegałam na to, aby były proste. Chciałam umożliwić udział w konkursie także początkującym, a nie tylko tym, którzy już dobrze znają niemiecki i posiadają jakieś specyficzne informacje.

Główne nagrody, „Pokochaj niemiecki!” za darmo, będą wysłane bezpośrednio z głównej siedziby Deutsche Welle, z Bonn. Pozostałe nagrody (kody umożliwiające nabycie książki bezpośrednio w wydawnictwie za symboliczne 5 zł) zostaną wysłane mailem.

Do wygrania jest w sumie 60 egzemplarzy. Do głównych nagród zostaną dołączone różne niespodzianki.

W konkursie może wziąć udział każdy (uczestnicy poniżej 18 lat powinni mieć na to zgodę rodziców). Mało tego, można w nim wziąć udział wielokrotnie. Konkurs trwa do 31 października włącznie, jego wyniki będą więc znane 1 lub najpóźniej 2 listopada. Im więcej razy zostawisz w konkursie „swój ślad”, odpowiadając na pytania, tym większe prawdopodobieństwo, że wygrasz książkę, bo ze wszystkich prawidłowo oddanych głosów zwycięzcy zostaną wyłonieni automatycznie – przy pomocy jakiegoś programu komputerowego (nie znam się na tym, ale będzie to absolutnie losowe). A więc – im więcej Twoich głosów, tym większe prawdopodobieństwo, że wygrana przypadnie właśnie Tobie.

POWODZENIA!

Reklama

31 comments

 1. Chyba ze 100 razy już wysłałem, MUSZE mieć ta książke! 🙂

  Ma Pani obywatelstwo niemieckie?

  Pozdrawiam.

  1. Myślę, że szanse są wysokie, bo KTO JESZCZE wyśle odpowiedzi 100 razy ;))) ?
   Nie, mam obywatelstwo polskie. Ale mieszkam w Niemczech już bardzo długo i pewnie w końcu wyrobię sobie też niemieckie. Do momentu przystąpienia Polski do UE nie chciałam mieć niemieckiego, bo musiałabym się zrzeć polskiego, ale teraz wolno mieć 2 jednocześnie.
   Pozdrawiam!
   🙂

   1. Chciałbym wyjechać z kraju, a im więcej o tym myślę tym czuje się bliższy Niemcom 😉 Ale niestety mój niemiecki leży i kwiczy, dlatego mam nadzieje że ta książka pobije wszystkie te które już kupiłem (a było ich sporo), choć zwykle kończyłem je na 20 stronie. Coś czuję że może nie w te ale następne wakacje wybiorę się na wielką wyprawe po Niemczech… bez słownika oczywiście 😉

  2. 100 razy? Może lepiej 1000 razy? 😀

   Idea konkursu wspaniała, ale zachęcanie do wielokrotnego udziału to raczej nierówne szanse dla pozostałych uczestników. Podziwiam tych, którym będzie się chciało siedzieć ze wzrokiem wbitym w ekran i wybierać dziesiątki razy te same odpowiedzi. Zamiast tracić czas na tak monotonną „pracę” lepiej zabrać się za naukę i.. poczytać coś po niemiecku, albo nawet przećwiczyć gramatykę lub powtórzyć słówka. 🙂

 2. Ja podobnie jak Mariusz, bardzo czuję się związana z krajem Niemieckim i nawet w przyszłości chce tam się przeprowadzić 🙂 natomiast mój niemiecki tez leży i kwiczy. ale systematycznie codziennie się uczę z nadzieją na przysżłość. ale najciężej jest mi przełknąć gramatykę. Podczas ostatnich wakacji byłam miesiąc w Niemczech, i na 10000000% jadę w kolejne wakacje 🙂 a no i na konkurs tez sporo razy wysłałam odpowiedzi 🙂
  Pozdrawiam!

 3. hehhh, jak każdy chyba tutaj chce mieć tą książkę i wysłałem kilka razy odpowiedzi z quizu. Mam nadzieje, ze coś właśnie pomoże mi „Pokochać Niemiecki” bo próbuje to zrobić od kilku lat i niestety nie wychodzi mi to. Chociaż muszę przyznać, ze w okresie kilku ostatnich miesięcy zdarzyło mi się usiąść do nauki niemieckiego z chęcią. ; ) Pozdrawiam autorkę książki oraz tego bloga i czekam z niecierpliwością na wyniki konkursu.

  1. Sama jestem bardzo ciekawa, ile osób ile razy zagłosuje, ale to pewnie nie będą publiczne informacje ;).
   A „pokochania” niemieckiego życzę autentycznie każdemu uczącemu się, to to naprawdę najszybsza droga do sukcesu.
   Pozdrawiam!

 4. Zawsze chciałem nauczyć się niemieckiego, ale niestety miałem małe problemy z językami i złych nauczycieli którzy nie potrafili pomóc 😦 Może od nowa zacznę naukę??

   1. Zgadzam się z tym. Dziś języki są ważny rzeczami i warto przynajmniej znać jeden obcy 🙂

 5. To tylko zabawa, a książka nie jest aż taka droga. Wolałabym ją kupić niż 100 razy wypełniać ankietę, a w wolnym czasie zrobić coś pożytecznego : D

  1. Regulamin („Zasady uczestnictwa w quizie”) jest opublikowany po ostatnim pytaniu (tzn. po kliknięciu na odpowiedź). Nie wiem, czy (i gdzie?) Deutsche Welle opublikuje listę zwycięzców, ale postaram się dowiedzieć 😉
   Pozdrawiam i życzę powodzenia! 🙂

 6. Ja też planuję przenieść się do Niemiec, czuję się związana z tym krajem, moja rodzina stamtąd pochodzi.
  A co do obywatelstwa to dziwne, bo część mojej rodziny od ponad 20lat ma podwójne, nie było z tym żadnych problemów 🙂 Ja najchętniej już złożyłabym wniosek, ale wstrzymam się do przeprowadzki, bo to wstyd mieć obywatelstwo a po niemiecku ledwo dukać.
  ps.
  też wysłałam chyba ze 100x 😀

  1. Tak, osoby, które mają udokumentowane pochodzenie niemieckie już „od zawsze” miały w Niemczech prawo do podwójnego obywatelstwa. Moje pochodzenie niemieckie jest stosunkowo mało akutalne, bo dotyczy przodka urodzonego w 1695 roku 😉 Tego niestety nie biorą teraz pod uwagę ;).

 7. Dodam jeszcze, że język niemiecki wielbię, ale niestety na razie muszę uczyć się we własnym zakresie, bo na lekcje mnie nie stać 😦

   1. Jeśli dostanę w końcu jakąś pracę to mam w planach się do Pani zgłosić 😉 W przyszłości (za rok, dwa) planuję jeszcze studia podyplomowe z języka niemieckiego, ale poziom C1-C2 jest wymagany aby w ogóle zostać przyjętym, a ja jestem gdzieś pomiędzy A2-B1, czasem nawet ćwiczenia z poziomu B2 nie sprawiają mi kłopotu, ale to zależy od ich rodzaju. Niedawno zakupiłam sobie testy do Oberstufe i nie mam też problemu z rozumieniem tekstów, ale ze zrobieniem ćwiczeń już tak. Więc kompletnie nie jestem w stanie określić swojego poziomu… Byłam też na intensywnym kursie w Niemczech, trafiłam na tak świetną lektorkę (Niemkę), że w miesiąc nauczyła mnie więcej niż nauczycielki przez wszystkie 15lat w szkołach.
    A tak w ogóle to wszystkim uczącym się polecam najlepszy słownik jaki udało mi się znaleźć http://www.dict.cc/ w wersji angielsko-niemieckiej znajdzie 90% słówek bez względu na to czy np. czasowniki będą odmienione czy w formie podstawowej 🙂

  1. Ja też! 🙂 Znam osobiście kilkanaście osób, które głosowały. Ciekawa jestem, komu się poszczęściło. Albo poszczęści (bo nie wiem, czy już było losowanie nagród). Pożyjemy, zobaczymy 😉

 8. No i stało się…Jak nigdy byłam pewna,że mi się poszczęści, bo „komu by się chciało wysyłać godzinami te same odpowiedzi”? Hehe, no właśnie mnie 🙂 Ponad sto odpowiedzi wysłałam, skoro sami organizatorzy do tego zachęcali, to czemu nie? No i nie..Ni ma..Ale za to wiem coś więcej o Hamburgu i Bawarię chciałabym jako pierwszą zwiedzić w Niemczech. A tak na marginesie, to jak dużo głosów oddaliście, interesuje mnie czy dużo było takich osób jak ja,czy po prostu mam pecha? Tak czy inaczej Pani Agnieszce i Redakcji DW należą się podziękowania za zorganizowanie konkursu. :))

  1. Ja też byłam dosyć pewna… to dopiero pech! 😉 Ale losował jakiś program komputerowy, na to się nie ma wpływu…
   Na „pocieszenie” dodam, że także NIKT z moich znajomych (a kilkunastu wzięło udział) nie wygrał książki… ;(

 9. Ja nie wygrałem książki tylko możliwość kupienia jej za jedyne 5 zł. Nie wiem niestety gdzie mogę tą ksiażkę za te 5 zł kupić. Wgl nie dostałem żadnego e-maila a widnieję na liście zwycieżcóww.

  1. Mail potwierdzający ma być podobno wysłany dziś (3 listopada 2011). A książkę za 5 zł można zamówić tylko bezpośrednio w wydawnictwie… Przyślą pocztą 😉

 10. witam,
  ja niestety nie wygrałam :(, a tak mi się marzyła ta książka, chociaż niemiecki już kocham i nawet mam już licencjat z germanistyki. Mam nadzieję, że w przyszłości będą jeszcze podobne konkursy.
  Pozdrawiam

 11. Odpowiedziałam tylko raz, potem zapomniałam zupełnie o konkursie, aż do momentu otrzymania maila z prośbą o dane adresowe 🙂 Książka inna niż wszystkie, ciągle w torebce! Dziękuję !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s