Pokochaj niemiecki – coraz konkretniej

Książka „Pokochaj niemiecki” nabiera coraz konkretniejszych form. Znamy już nawet okładkę:

Będzie w księgarniach już w przyszłym miesiącu (czyli we wrześniu)!

Planowana cena to 39,90 zł.

Podręcznik będzie miał ok. 300 stron.

Oto projekt tylnej okładki:

Książka, którą masz przed sobą, to nie tylko podręcznik języka niemieckiego, lecz także nauki tego języka – jak skutecznie uczyć się po niemiecku: mówić – pisać – czytać – rozumieć – rozmawiać przez telefon.

To książka dla Ciebie i każdego, kto właśnie stara się nauczyć niemieckiego, „chodzi na niemiecki”, ale też dla kogoś, komu w ogóle nie przyszło dotąd do głowy, aby uczyć się niemieckiego. Jej lektura wciąga, zachęca, motywuje…

Agnieszka Drummer, tłumacz przysięgły języka niemieckiego

Podręcznik ten będzie stanowił świetną pomoc i motywację do nauki dla osób pragnących opanować język niemiecki.

Dużą zaletą podręcznika jest lekki styl oraz przystępny i obrazowy sposób prezentowania materiału. Nadzwyczaj wiele uwagi autorka poświęca metodom efektywnej nauki języka obcego, dlatego też „Pokochaj niemiecki” można potraktować jako swego rodzaju przewodnik po różnorodnych technikach uczenia się oraz zapamiętywania.

Autorka przekonuje na kartach swojej książki, że nauka języka niemieckiego może sprawiać przyjemność i wprowadzać uczącego się w dobry nastrój.

Dr Maria Biskup

Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego

Uczący się niemieckiego pewnie zadają sobie pytanie dlaczego akurat tę książkę powinni kupić. Powinni, bo książka jest wyjątkowa i użyteczna dosłownie dla każdego uczącego się.

Autorka dokonała po mistrzowsku niełatwej sztuki: prostego w formie przekazu treści trudnych, tak, aby czytelnik mógł je w każdej chwili i miejscu oraz stosownie do swych aktualnych umiejętności, wpleść w wartkie tempo dzisiejszego procesu uczenia się i przyswajania ogromnej ilości wiedzy. Zwłaszcza zawiłości gramatyki niemieckiej wyjaśnione są niezwykle klarownie.

Dorota Hanna Stachoń, nauczyciel dyplomowany;

Deutsche Schule, dyrektor ds. metodycznych

Podręcznik jest niekonwencjonalny, bardzo ciekawie ujęte są wskazówki metodyczne do samodzielnej pracy przy opanowywaniu j. niemieckiego, i bardzo potrzebna przy tym podpora psychologiczna motywująca do kontynuowania nauki.

Edeltrauta Janik, mgr germanistyki; łumacz przysięgły języka niemieckiego;

Wykładowca Akademii Medycznej; autorka podręczników akademickich

10 comments

 1. Witam! Książka bardzo ciekawa, podoba mi się to, że jest adresowana do ludzi o różnej znajomości języka, podoba mi się za układ, podoba mi się za cenę 🙂 Czy będzie też do kupienia w internecie?

  Czy będzie możliwe obejrzenie chociaż jednej, dwóch przykładowych stron?

  Pozdrawiam, Ania

  1. Tak, będzie ją można oczywiście też kupić w internecie (ale nie konkretnie u mnie, ja nie mam nic wspólnego ze sprzedażą).
   Tak, jak tylko korekta będzie ostatecznie zakończona (pewnie do końca bieżącego tygodnia), to pokażę Wam coś z zawartości na zachętę 😉

   1. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź 🙂 Już nie mogę się doczekać kiedy książka się ukaże.

 2. Hm, spodziewałem się nieco niższej ceny. Ja rozumiem, że ostatnio ktoś wpadł na genialny pomysł podwyżki* VAT-u kosztem kieszeni przeciętnego czytelnika, ale ta planowana cena jest zbyt wysoka za podręcznik wspierający samodzielną naukę. No nic, poczekam trochę albo będę mieć nadzieję, że dostanę wkrótce jakiś kupon rabatowy do księgarni, wtedy zrobię większe zakupy 😉

  * – W ramach małej dygresji. Parę miesięcy temu rozbawiło mnie zachowanie jednego z wielkich wydawnictw językowych, dla którego 5% podwyżki jest równe kilku złotym (tablice do niemieckiego kosztujące 9,90 przed zmianą VAT-u, nagle podrożały do 14,90 – jak się o tym przekonałem? Wystarczyło odkleić nową naklejkę z ceną…).

  1. Ja na cenę niestety żadnego wpływu nie mam.
   Niedługo zresztą będzie okazja wygrać książkę za darmo, może będziesz miał szczęście 😉

   Swoją drogą to nie tylko „podręcznik wspierający SAMODZIELNĄ naukę”, ale raczej podręcznik wspierający NAUKĘ NIEMIECKIEGO generalnie. Dużo w nim piszę o tym, jak się uczyć na kursach, na lekcjach, z internetu, z innych podręczników itd. itp.

   1. Szkoda, bo myślałem, że niższa cena to większa dostępność dla czytelników i w rezultacie większa sprzedaż. Pani Agnieszko, ja już nie będę poruszać tego tematu i zanudzać niepotrzebnie, bo nie jestem ekonomistą. 🙂 Będę czekał na promocję w księgarni wydawcy albo w empiku, i wtedy sobie kupię w pakiecie z kilkoma innymi tytułami, które czekają na liście oczekujących lektur (zauważyłem natomiast, że książki językowe są najdroższe w momencie premiery, czasem warto poczekać miesiąc/dwa miesiące i można zdobyć wymarzoną pozycję z solidną zniżką!). Ech, że też w Polsce pensje nie są takie jak w Niemczech, wtedy można było by kupować ile dusza zapragnie.

 3. Poltex podaje datę 7 października, miejmy nadzieję że nic się nie zmieni i będziemy mogli wreszcie kupić sobie tą książkę 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s