Inne blogi

WordPress pokazuje mi dokładnie SKĄD przychodzicie na mój blog. Wielu ludzi przechodzi tu z mojej strony internetowej http://www.agnieszka-drummer.com/, z JĘZYKa NIEMIECKIego na Facebooku http://www.facebook.com/NIEMIECKI, spora część trafia tu szukając czegoś konkretnego w google. Ze zdumieniem zauważyłam, że coraz więcej blogów mnie nawet POLECA ;-)) Ba, nawet wyróżnia 😉 (http://lucyferkiem.blogspot.com/2011/06/wyroznienie-i-bardzo-trudny-wybor.html) Zdecydowałam się więc podać tu też 10 blogów, które sama czytam regularnie i które autentycznie polecam.
Kolejność jest absolutnie przypadkowa, miejsce 10 nie jest gorsze od pierwszego.

Nie wszystkie blogi dotyczą języka niemieckiego, właściwie tylko jeden, bo jest to wprawdzie moje hobby/zawód/miłość itd. itp., ale nie jedyne zainteresowanie ;-).

 1. Karol Cyprowski http://swiatjezykow.blogspot.com/: Karol pisze bloga o nauce języków, o metodach, trudnościach itp. itd. Jego blog czyta się jak dobrą –  a na dodatek mądrą – książkę.
 2. Evagelia Mylonaki http://onaucejezykow.blogspot.com/: podobnie jak Karol „zapaleniec” językowy, zdolna i pracowita poliglotka mieszkająca w Grecji. Mimo, iż włada już swobodnie kilkoma językami obcymi, uczy się teraz samodzielnie chińskiego (a nawet prowadzi o nim osobnego bloga). Podziwiam takich ludzi, naprawdę.
 3. Marcin Samsel http://www.rentier-blog.pl/: ostatnio w Polsce bardzo popularny blog, na który trafiłam kiedyś przez mądry wpis o nauce języków obcych. Kliknęłam i zostałam… stałą czytelniczką podobnie jak tysiące innych ludzi. Ciekawy człowiek, zobaczcie sami 😉
 4. Łukasz Tyczkowski http://blog.tyczkowski.com/: poniekąd moja „konkurencja”, bo pracujemy na tym samym rynku: nauki języka niemieckiego. Łukasz z zaangażowaniem prowadzi bloga o różnych rzeczach związanych z niemieckim, wkleja często minisłowniczki na różne tematy, pisze o gramatyce, zamieszcza ciekawe materiały… Podziwiam nie tylko jego pomysły (np. genialny pomysł: http://www.blogparty.pl/), ale także zdolności i umiejętności techniczne, które pozwalają mu pracować naprawdę nowocześnie.
 5. Aha! Zmagania z istotą szarą http://istotaszara.blogspot.com/: ciekway blog o uczeniu się i nie tylko.
 6. pogawędki http://maadja.blox.pl/html: ten blog śledzę już od lat. Przy każdym nowym wpisie się uśmiecham 😉 Zrozumieją go chyba głównie ci, którzy mają nastoletnie dzieci 😉
 7. Mazusy http://mazusy.blox.pl/html: z życia wzięte „przygody” Polki do niedawna mieszkającej w egzotycznym Katarze, a od niedawna w Londynie. Super.
 8. Kunden aus der Hölle http://kunden.ausderhoelle.de/: blog po niemiecku, o „kłopotliwych” klientach. Przypomina mi moje własne doświadczenia w tym zakresie 😉
 9. Pokój nauczycielski http://pokojnauczycielski.blox.pl/html: nauczyciel matematyki opisuje niesamowicie humorystycznie wyrywki ze swojego nauczycielskiego życia.
 10. Jacek Mońko http://jacek50.blox.pl/html: Jacek głównie wyszukuje w sieci ciekawe strony służące do różnych rzeczy. Testuje sporo stron dotyczących np. muzyki, grafiki i innych tematów. Zawsze rzucam okiem, co nowego wynalazł, bo już kilka razy pomyślałam sobie „genialne!” i niektórych „znalezisk” Jacka używam na stałe.
Wybór był trudny, bo w kanale RSS mam o wiele więcej blogów, ale do tych faktycznie zaglądam najczęściej.
Może ktoś z Was odkryje tu przy okazji coś ciekawego, czego jeszcze nie zna 😉

10 comments

 1. Czy może Pani polecić więcej blogów niemieckojęzycznych? Szukam czegoś ciekawego, przede wszystkim (chociaż niekoniecznie) o językach. Jest dużo niemieckich blogów prowadzonych przez wydawnictwa, kursy, szkoły, ale nie udało mi się znaleźć blogów osobistych.

   1. Chyba ja źle sformułowałam swoje pytanie. Miałam na myśli niemieckojęzyczne blogi – pisane po niemiecku przez Niemców, uczących się języków obcych. Chyba muszą być w Niemczech takie blogi jak np blog Karola.

 2. O! Ja rowniez nie znalam wszystkich podanych przez Ciebie blogow 🙂 Koniecznie bede musiala te braki nadrobic.
  P.S dziekuje za wymienienie mojego bloga, ale juz na prawde z opisem to troche przesadzilas 😉 Pozdrawiam!

 3. Tak Agnieszka Google właśnie „wrzucił” mnie na twój blog, w zasadzie szukałam czegoś innego, ale dobrze, ze tu trafiłam, bo twój blog jest bardzo ciekawy. Dodałam do zakładek i będę odwiedzać, pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s