Oferta! Kurs niemieckiego!

A właściwie dopiero projekt oferty specjalnej 😉

Jak wiadomo, od maja można będzie oficjalnie, bez większych formalności, pracować także w Niemczech. Najwyraźniej taką opcją interesuje się bardzo dużo ludzi (najwyraźniej codziennie ktoś trafia na mojego bloga wpisując do google hasła typu „praca w Niemczech”, „Ile można zarobić w Niemczech”, „praca w Niemczech dla…”, „Praca w Niemczech bez niemieckiego”, „Niemcy od maja 2011”, „Praca w Niemczech od maja 2011” itd. itp.)

W związku z tym planuję dla Was wyjątkowy kurs niemieckiego.

autor: http://www.freedigitalphotos.net

 • Kurs odbędzie się oczywiście przez skype, więc wszystko jedno skąd jesteś.
 • Kurs odbędzie się na różnych poziomach, więc wszystko jedno, na jakim jesteś poziomie.
 • Początek: 14 marca 2011
 • Koniec: 15 kwietnia 2011
 • Czas trwania: 5 tygodni
 • 2 godziny zegarowe dziennie, 4 razy w tygodniu, czyli w sumie 40 lekcji

Lekcje mogą odbywać się przed południem, po południu lub wieczorami, wszystko to jest do indywidualnego ustalenia.

Kurs ma Cię przygotować językowo do ewentualnego wyjazdu do Niemiec, względnie do bardziej „miękkiego lądowania” w Niemczech.

Będą dwie lub trzy dwuosobowe grupy oraz dwóch lektorów (A jak Agnieszka 😉 i B – jeszcze do ustalenia, ale na pewno jakiś DOBRY nauczyciel)

Nazwijmy dwóch przykładowych uczniów X i Y.

Przykład przeprowadzania zajęć:

Poniedziałek, 10.00 do 11.00 X i Y mają lekcję z A. Następnie mają godzinę przerwy na pracę własną i przetrawienie tego, czego się nauczyli. Następnie, od 12.00 do 13.00 mają lekcję z lektorem B. Któryś z lektorów zadaje pracę domową na następny dzień.

Wtorek – ten sam scenariusz. Tak samo czwartek i piątek. I tak przez 5 tygodni. Może być też np. jedna lekcja rano, jedna wieczorem. Wszystko do ustalenia.

Pomysł z dwoma lektorami jest na tak intensywny kurs idealny, bo każdy z lektorów uczy jakoś „po swojemu”, a w Niemczech będziesz się kontaktować też z różnymi osobami i dobrze jest przyzwyczaić się do różnych nauczycieli.

Oczywiście praca A i B będzie bardzo dokładnie skoordynowana, aby się nie powtarzać, tylko uzupełniać.

Pomysł z dwoma uczniami/uczennicami na raz ma trzy zalety:

 1. lekcje można oprzeć na aktywnych dialogach między uczniami, a chodzi o to, aby nauczyć was mówić, mówić, mówić…
 2. można się dobrze uczyć nie tylko na własnych błędach, lecz także na błędach innych
 3. kurs jest wtedy tańszy dla poszczególnych uczestników

Jeśli chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w takim kursie, to muszę mieć o tobie różne informacje, aby możliwie dobrze zestawić „dwójki” uczących się razem.

 • Na jakim jesteś poziomie? (zanim zestawię te pary sprawdzę to najpierw,  żebyście byli/były naprawdę na jednym poziomie)
 • Czy potrzebne Ci jakieś słownictwo specjalistyczne (np. pielęgniarskie, dentystyczne, babysitting, samochodowe czy inne)?
 • Kiedy dokładnie miałabyś/miałbyś czas na lekcje?
 • Ile masz lat i jakie wykształcenie (może nie ma sensu zestawiać kierowcy z chirurgiem ;-)?)?
 • Ile byłabyś/byłbyś skłonny zapłacić za cały taki kurs? (Cena obejmuje oczywiście wszelkie materiały, a także czas poświęcony przez lektorów na sprawdzanie twoich zadań domowych). Oczywiście mam własną kalkulację, od jakiej sumy taki kurs opłaca się dla lektorów, ale ciekawa jestem Waszych opinii.

Ponieważ w całą akcję będzie zaangażowanych kilka osób, przesuwanie zajęć na inne godziny lub dni nie będzie możliwe. Cała opłata za kurs będzie musiała być uiszczona z góry.

W sumie jest maksymalnie 6 miejsc – 3 grupy dwuosobowe. Grupy zostaną dobrane wg powyższych kryteriów. Jeśli zgłosi się zbyt duża liczba chętnych, to decyzja zapadnie wg wszystkich podanych powyżej kryteriów: Twojego „pasującego” do kogoś innego poziomu i innych informacji, a także oczywiście wyobrażenia o kosztach 😉

Uwaga! Kurs będzie BARDZO intensywny (i BARDZO SKUTECZNY). Poza 2 godz. samych lekcji powinnaś/powinieneś mieć codziennie co najmniej dodatkową godzinę, lepiej dwie, na pracę własną!

O wasze zgłoszenia poproszę albo tu publicznie w komentarzach albo dyskretnie na info@agnieszka-drummer.com

P.S.

Czekam też na zgłoszenia od zainteresowanych kolegów-lektorów (lektorek). Drugi lektor to dla mnie najważniejsza decyzja.

12 comments

 1. dzień dobry ja też jestem zainteresowana uczestnictwem w tym intensywnym kursie nauki proszę o kontakt

 2. Udzial w zajeciach – bardzo chetnie skorzystalabym.Czekam tylko na informacje o cenie ……;nie ukrywam,ze jest to dla mnie bardzo istotny element!Serdecznie pozdrawiam. e w a

 3. Jestem zainteresowany funkcją lektora.Jestem germanistą z tytułem magistra. Uczę niemieckiego już od 20 lat. Uczę wszystkich oprócz dzieci.Mieszkam w Niemczech. Czekam na propozycje.

 4. Ja też jestem zainteresowany wraz z dziewczyna. Nie wiem czy nie za późno, ale czekamy na info

 5. ..chetnie wezme udzial w nauce j.niem.,podobno sredni zaawansowane ale mysle ,ze mniej,wykszt.wyzsze,mam duzo czasu ,jestem osoba starsza ale chyba sprawna …Ciekawe ile to y kosztowalo?I dlacZego trzeba placic na przod?A gdzie gwaancje czegokolwiek?

  1. Hm, oczekując zapłaty PO kursie lektorzy mieliby ryzyko, że jej nie dostaną 😉

   A tak praktycznie mówiąc, to faktycznie „gwarancja” jest w życiu ogólnie na bardzo mało. No bo rzeczywiście co by było, gdybym po kilku lekcjach dostała zawału albo wpadła pod samochód? Ryzyko, ze strony lektorów, tzn. mojej, że coś będzie nie całkiem ok jest minimalne. W dzisiejszych czasach negatywne opinie o kimś – np. o lektorze – w internecie mogą skutecznie popsuć jakąkolwiek możliwość dalszego zarobku, więc NIKT podpisujący się własnym nazwiskiem nie będzie tego ryzykował dla kilkuset zł. Wręcz przeciwnie, w dzisiejszych czasach staje się na głowie, żeby zadowolić „klienta” 😉 i żeby sobie jakością robić dalszą reklamę.

   Czy moje wytłumaczenie brzmi logicznie?

 6. Witam, chciałam się dowiedzieć czy taki kurs się jeszcze odbędzie, bo byłabym zainteresowana jako uczen.
  pozdrawiam b

 7. witaj Agnieszko
  Twój pomysł jest najlepszy ze wszystkich, jakie znalazłam w necie na temat nauki niemieckiego.
  Chce zapisać się na taki kurs, najchętniej w czerwcu.
  Czekam na informację i trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s