Geburtstag

Niestety mam dziś urodziny.

W Niemczech wszyscy obchodzą urodziny, a nikt nie obchodzi imienin. A ponieważ mieszkam już od ponad połowy życia wśród Niemców, to już od wielu lat sama o swoich imieninach zapominam. Pamiętają tylko moi rodzice i daaaawni przyjaciele z Polski, których mogę zliczyć na palcach jednej ręki (a i kilka palców pozostanie nieużytych).

Nie mogę natomiast zapomnieć o urodzinach, tym bardziej, że przypadkiem we własne urodziny 14 lat temu urodziłam wspaniałą córkę, która ze SWOICH urodzin zawsze się cieszy.

Ale co w tym jest takiego fajnego, że człowiek jest coraz starszy? Zwłaszcza dla kobiety po czterdziestce (już sam ten zwrot jest tragiczny 😦 )? Zupełnie, ale to zupełnie nie czuję się jak kobieta po czterdziestce i zdarza mi się w życiu coraz częściej, że myślę sobie o kimś „ale on/ona staro wygląda”, a potem się okazuje, że ten ktoś jest młodszy ode mnie!!

Myślę, że wzięłam tę awersję też od swojej mamy, której się starość bardzo nie podoba. Mój tata patrzy na to bardziej obiektywnie, ciesząc się każdego roku, że przekroczył już swoim wiekiem średnią krajową, czyli jest „na plus”.

Od córy dostałam w tym roku niezwykły prezent: książeczkę, w której zebrała opinie o mnie wśród moich bliskich (zadała sobie trud przeprowadzenia wielu wywiadów w różnych krajach ;-)). To świetny sposób na otarcie moich wewnętrznych łez, że im człowiek starszy, tym mniej potrzebny innym, mniej ważny, mniej atrakcyjny i w ogóle do kasacji.

Na domiar złego „zwala mi się dziś na głowę” rodzina (niemiecka, więc tego wpisu i tak nie przeczytają ;-)), nawet będą u nas nocować. Czeka mnie więc dłuuugie sprzątanie, przygotowywanie jedzenia i totalny chaos w domu. Świetne urodziny. Najchętnie położyłabym się do łóżka z dobrą książką, czekoladą, i zaczekała aż ten dzień możliwie szybko minie.

Birthday Cake - Candlesphoto © 2008 Jessica Diamond | more info (via: Wylio)

One comment

  1. hm, interessante Ansichten, die auch ein Deutscher liest und versteht.
    Nun, in Bezug auf den letzten Absatz: ins Bett nicht nur mit einem guten Buch, sondern auch mit einer guten Flasche Rotwein und IHM :))
    Geniess den Tag, eine Frau wie du wird nicht älter sondern attraktiver.

    LG Ervin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s