Poszukuję KRÓLIKA DOŚWIADCZALNEGO

Chcesz się nauczyć niemieckiego? Mogę Ci w tym ewentualnie pomóc – zupełnie ZA DARMO.

Jestem w trakcie tworzenia nowego podręcznika do nauki niemieckiego od ZERA. Podręcznik będzie bardzo nowatorski i pracując nad nim ciągle go zmieniam, tzn. zmieniam kolejność wprowadzanych tematów, wprowadzanych słówek, rodzaje ćwiczeń itp. Mówiąc krótko zmieniam wszystko, żeby wyszedł w końcu możliwie idealny, tak, jak go sobie wyobrażam. Praca nad tym podręcznikiem wymaga ode mnie skomplikowanych akrobacji umysłowych, nie do porównania z pracą nad podręcznikiem nr 1 („Niemiecki dla Ciebie”, wyd. Poltext 2009) i podręcznikiem nr 2 (planowane wydanie za kilka miesięcy).

Pisanie tej książki zajmie mi jeszcze ok. pół roku (no, powiedzmy z rezerwą, do wakacji 2011). Od teraz (koniec października 2010) do końca pracy przydałby mi się bardzo tzw. KRÓLIK DOŚWIADCZALNY, być może od stycznia 2011 jeszcze dodatkowo drugi i trzeci Królik.

Cechy idealnego Królika:

 • Poważna chęć nauczenia się niemieckiego.
 • Aktualny poziom znajomości  niemieckiego zerowy lub prawie zerowy.
 • Dobry dostęp do internetu.
 • Umiejętność obsługi skype i maili z załącznikami.
 • Komunikatywność.
 • Brak pośpiechu.
 • Wytrwałość.
 • Systematyczność.
 • Cierpliwość.
 • Pół godziny wolnego czasu CODZIENNIE.
 • Wiek: co najmniej 15 lat, bez żadnych ograniczeń w drugą stronę.

Zależy mi na tym, aby napisać dobrą książkę, więc w stosunku moim (autor) z Tobą (Królik) najważnejszy będzie dla mnie Twój feedback, to, jak sobie dajesz radę z przesyłanymi Ci materiałami.

Naszą współpracę wyobrażam sobie tak, że będę Ci wysyłać mailem kolejne odcinki książki, nad którymi akurat pracuję, Ty się tego będziesz uczciwie i rzetelnie uczyć i rozwiązywać wszystkie ćwiczenia, a w czasie nauki często będziesz mi zdawać sprawozdanie, co Ci się podoba, a co nie, z czym masz trudności i dlaczego, a z czym nie itd.  Czasami dostaniesz ten sam odcinek po kolei w różnych wersjach, więc może to być nudnawe ;-).

Ostrzegam Cię niniejszym jasno i wyraźnie, że w tym konkretnym przypadku zależy mi na napisaniu skutecznej, zrozumiałej książki, a nie na nauczeniu niemieckiego akurat Ciebie (choć przy okazji oczywiście się go nauczysz). Gdy wysyłam Ci ćwiczenia do zrobienia, to oczekuję, że zrobisz je jeśli nie od razu, to najpóźniej następnego dnia. Nie chcę, aby Twój ewentualny brak czasu hamował moje dalsze pisanie. Z drugiej strony może się zdarzyć, że ja będę robiła przerwy w pracy, wtedy zamiast codziennej porcji ćwiczeń nie dostaniesz nic przez tydzień lub dwa. Nie będę miała też czasu zajmować się jakimiś konkretnie Twoimi problemami z niemieckim, nie związanymi z tym aktualnie pisanym podręcznikiem.

Rozmyślałam nad tym, czy nie zwerbować jako Królika któregoś z moich uczniów, ale ten plan jest niewykonalny. Gdy uczę kogoś za pieniądze, to moim głównym celem jest nauczenie go skutecznie, a nie szlifowanie kolejnego rozdziału mojego podręcznika. Zresztą przeważająca część moich uczniów jest na taki eksperyment na dużo za wysokim poziomie niemieckiego.

Dodatkowym negatywnym punktem Twojej nauki w trybie Królika, że tak powiem, jest fakt, że nagrania do książki zostaną zrobione dopiero na samym końcu, więc z pewnością nie nauczysz się swobodnie mówić podczas bycia Królikiem. Ani rozumieć słowa mówionego. Nauczysz się za to dobrze gramatyki niemieckiej i najważniejszych słówek.

Oddając mi się do dyspozycji jako Królik nie zapłacisz za to oczywiście ani grosza. Z drugiej strony jeśli z jakichś powodów (np. Twojej niesystematyczności lub niewystarczającego feedbacku) przestaniesz być dla mnie atrakcyjnym Królikiem, to będę musiała poszukać kolejnego, z pewnością nie będę starała zatrzymać w tej roli akurat Ciebie. Mam nadzieję, że nie brzmi to zbyt zarozumiale. Jeśli Tobie znudzi się rola Królika, to też możesz w każdej chwili zrezygnować, wtedy ja „zostanę na lodzie”, więc pewne ryzyko jest obustronne.

Jeśli wzbudziłam Twoje zainteresowanie, to napisz do mnie maila, dlaczego sądzisz, że akurat Ty nadajesz się na rolę Królika. Na konkretne zgłoszenia czekam do końca października, regularna nauka zaczęłaby się od ok. 8 listopada.

Ciekawe, czy ktoś się w ogóle zgłosi 😉 Jeśli jednak zgłosi się 1000 osób, to mogę mieć problem z odpisywaniem wszystkim na maile! W razie czego dopiszę tu w tym wpisie  jako PS, czy już kogoś mam, czy też warto zgłaszać się dalej.

Zdaję sobie sprawę z tego, że większość czytelników tego bloga zna już (niestety ;-)) niemiecki, więc się do tego projektu nie nadaje. Ale może znacie kogoś, kto spełnia te kryteria? Pomyślcie o swoich  znajomych, krewnych itp.

Zapraszam do nauki!

P.S.

Ok, odetchnęłam z ulgą, bo faktycznie ktoś się zgłasza :)))

Wybór będzie chyba trudniejszy niż przypuszczałam. Rozmyślam nad tym, czy ograniczyć się tylko do jednego Królika czy też może zatrudnić ich kilka, zawsze wyniki ich pracy byłyby bardziej reprezentatywne niż tylko JEDNEGO ucznia, nieprawdaż? Z drugiej strony jeśli Królików byłoby za dużo, to będę im być może poświęcać zbyt dużo czasu, którego będzie mi potem brakować do pisania książki.  Na razie zgłaszajcie się, piszcie coś z grubsza o sobie (dlaczego chcecie się ze mną uczyć, jak szybko itd.), decyzję podejmę  za ok. 10 dni. Z wybranymi kilkoma Królikami może też jeszcze chwilę porozmawiam (skype!), żeby nabrać wyczucia, czy się naprawdę dogadamy.

I w ogóle: DZIĘKUJĘ WAM BARDZO ZA CHĘĆ POMOCY!

PS 2

Coraz bardziej skłaniam się w stronę KILKU królików równolegle. Wasze zgłoszenia są niesłychanie ciekawe! Raczej odpadają osoby mieszkające już w Niemczech, bo mając wokół siebie wszędzie niemiecki uczą się na ogół szybciej niż ci mieszkający w Polsce. Grupą docelową dla użytkowników podręcznika będą jednak Polacy mieszkający w Polsce (ewentualnie z perspektywą wyjazdu, ale niekoniecznie). Odpadają też – niestety – osoby, którym zależy na JAK NAJSZYBSZEJ nauce za wszelką cenę, bo to JA będę nadawać tempo nauki i nasza współpraca planowana jest na ładnych wiele miesięcy (dlatego jako jedno z kryteriów podaję „cierpliwość”!).

Myślę, że zgłoszę się do jakiejś dobrze wykształconej osoby, a także do jakiejś z możliwie niskim wykształceniem, do kogoś młodego, ale także możliwie dojrzałego, do kogoś, kto zna już co najmniej angielski i do kogoś, kto nie zna żadnego języka obcego, do kogoś, kto uczy się łatwo i do kogoś, kto twierdzi, że uczy się wybitnie opornie… Wychodziłoby w sumie na 6 królików 😉 Może jeszcze ze 2 rezerwowe, gdyby któryś z głównej grupy szybko odpadł…

Cieszę się na ten eksperyment, współpraca z Wami będzie mnie też motywować i z pewnością dzięki Wam podręcznik będzie koniec końcem praktyczniejszy niż bez Waszego feedbacku.

PS 3

Dostałam już  kilkadziesiąt zgłoszeń. Nikomu jeszcze nie odpisałam, bo nie chcę komuś przedwcześnie robić nadziei. Z kilkoma osobami skontaktuję się pod koniec przyszłego tygodnia, ostateczną decyzję podejmę w przyszły weekend. Niektóre Króliki wydają się naprawdę idealne – z tego co piszą. Wszystkie maile-zgłoszenia zebrałam sobie do oddzielnego katalogu w skrzynce mailowej i jeszcze raz je dokładnie przeczytam za kilka dni. Tak że jeśli chcesz być wzięta/wzięty pod uwagę, to naprawdę proszę o maila, nie będę Was potem szukać pojedyńczo po facebooku i skype albo tu na dole w komentarzach, zajęłoby to zbyt dużo czasu. I, słuchajcie, jeszcze raz podkreślam NEGATYWY takiego układu dla Ciebie, zanim się zgłosisz przeczytaj jeszcze raz krytycznie ten wpis i zwróć na nie uwagę, abyś potem nie był/a rozczarowana/rozczarowany.

(Tak w ogóle to ja też jestem przeciwniczką eksperymentów na zwierzętach! Niektórzy się oburzają, niesłusznie! Takie konkretne skojarzenie mi nawet do głowy nie przyszło szczerze mówiąc.)

PS 4 (czwartek, 28.10.10)

Od jutra wieczorem do niedzieli włącznie będę się kontaktować z niektórymi z Was. Jeśli więc nie dostaniesz ode mnie maila do poniedziałku (1.11.), to bardzo dziękuję Ci za zgłoszenie, ale jednak zdecydowałam się spróbować przeprowadzić ten eksperyment – przynajmniej na razie – z kim innym.  Nie zdziwię się, jeśli niektóre osoby wybrane na Króliki odpadną po drodze, bo JEDNAK nie będą miały wystarczająco dużo cierpliwości lub/i systematyczności. Taki tok nauki może być dla niektórych zbyt powolny, dla innych znowu zbyt intensywny (codziennie! ;-)). Dla innych może po prostu za nudny. Jeśli tak się zdarzy, to oczywiście wrócę do tych Królików, które nie „załapią się” teraz na początek.

Wasze zgłoszenia są bardzo, bardzo, bardzo różne.  Wybiorę z nich też RÓŻNE osoby, np. taką, która ma dużo czasu wolnego, ale także taką, która go prawie nie ma (a mimo to chce się uczyć), żeby zobaczyć, czy sobie mimo to da(łaby) radę z podręcznikiem.  Chcę dotrzeć tą książką do możliwie dużej grupy chętnych do nauki, dlatego cieszę się, że jesteście tak różnorodni.

Żeby ostatecznie zdecydować się na wielomiesięczną współpracę z niektórymi z Was, chciałabym Was jeszcze trochę bardziej poznać, więc przygotujcie się na mniej więcej takie dodatkowe pytania z mojej strony:

 • motywacja (DLACZEGO konkretnie chcesz się uczć niemieckiego)
 • wyobrażenia czasowe (jak szybko chcesz się ile nauczyć? – też potrzebne mi tu osoby „wolne” i „szybkie”!)
 • dlaczego dotychczas się nie uczyłaś/uczyłeś, skoro CHCESZ się nauczyć? Albo, generalnie, dlaczego dotychczas się nie udało?
 • dlaczego zgłaszasz się akurat TU, do mnie, do tego projektu, choć ma on dla Ciebie też  NEGATYWNE strony (o których pisałam szerzej w tekście powyżej)? Do negatywów może jeszcze dodam, że możliwe są czasem nawet literówki (w obu językach), bo tekst jest jeszcze oczywiście przed korektą. Staram się ich unikać, ale zawsze coś się wkradnie, nie ma siły.
 • wykształcenie (ogólnie wszyscy prof. dr. hab. mają mniejsze szanse, książkę piszę PROSTO, dla przeciętnego człowieka)
 • wiek (zdecydowanie CHCĘ uczyć też kogoś możliwie dojrzałego! Moja najstarsza jak dotychczas uczennica miała  87 lat!)
 • zawód
 • praca (pełny etat?), ilość wolnego czasu (teoretycznie możliwego do poświęcenia nauce)?
 • miejsce zamieszkania
 • znajomość innych języków obcych (jakich, jak dobra, w jaki sposób zdobyta? Szukam oczywiście też kogoś, kto nie zna ani słowa w żadnym oprócz polskiego!)
 • czy równolegle uczysz się niemieckiego lub innych języków gdzieś indziej (szkoła, kurs?)
 • Twoje dotychczasowe lub przyszłe planowane kontakty z Niemcami jako krajem i ludźmi
 • czy posiadasz konto mailowe google (gmail)? (byłoby super, można idealnie współpracować online nad plikami bez wysyłania ich)
 • Twój nick w skype (musimy jednak najpierw pogadać, tekst pisany to nie wszystko) i kiedy Cię tam najwygodniej „łapać”, żeby porozmawiać spokojnie ok. 10 min.

Królik doświadczalnyNiektórzy już o tym wszystkim pisali, albo przynajmniej o niektórych z tych punktów, ale nie wszyscy.

Oczywiście jeśli Ty masz jakieś pytania do mnie, to też chętnie na nie odpowiem!

Pozdrawiam i ewentualnie do usłyszenia w najbliższych dniach!

PS 5 (sobota, 30.10.10)

Mam za sobą pierwszą turę rozmów z niektórymi z Was i jestem pod wrażeniem. Zgłosili się naprawdę super ludzie. Kolejna tura rozmów jutro. Wydajecie się w rozmowach tacy fajni i pełni motywacji. Ale kto wie jak to będzie wyglądało po tygodniu, po miesiącu nauki… Naprawdę nie mam pojęcia, dla mnie też jest to zupełnie nowy projekt i nie wiem jak się będzie rozwijał. Po prostu zobaczymy. Na wszelki wypadek „zatrudnię” o kilka królików więcej. Kto wytrzyma do końca, dostanie ode mnie gotowy egzemplarz autorski z autogramem 😉 Choć wtedy to już Wam oczywiście nie będzie potrzebne… ale tak na pamiątkę.

Ale naprawdę nie jestem niestety w stanie odpisać każdemu z Was!

PS 6 (niedziela, 31.10.10)

Dostałam kilka ciekawych maili, z których nadawcami chciałabym się jeszcze skontaktować, ale być może  dziś już nie dam rady, nie każdy jest dostępny online na skype (zresztą nie każdy napisał, jak go tam szukać), niektórzy w ogóle wyjechali na długi weekend i nawet na maile nie odpowiadają.

Ja też jutro na tydzień wyjeżdżam i przez ten tydzień absolutnie nie będę miała czasu (a i dostęp do internetu bardzo ograniczony). W związku z tym z niektórymi z Was skontaktuję się dopiero po powrocie, 8 lub 9 listopada, ok?  Proszę jeszcze o tych parę dni cierpliwości. Potem już zaczynamy systematyczną naukę.

PS 7 (poniedziałek, 8.11.10)

OK, już znowu jestem (teoretycznie ;-)) dostępna, zaczynamy dziś wieczorem lub jutro, no może najdalej pojutrze. Każdemu/każdej z Was dam znać co, jak i kiedy robimy. Jest w dalszym ciągu kilkoro ludzi, z którymi się jeszcze nie kontaktowałam, nadrobię to najpóźniej do jutra mam nadzieję. Do usłyszenia.

PS 8

Uwaga, uwaga! Akcja poszukiwania Królików zakończyła się ogormnym sukcesem, mam ich wręcz za dużo, więc PROSZĘ SIĘ JUŻ NIE ZGŁASZAĆ.  Jeśli do tej pory nie nawiązałam z Tobą żadnego kontaktu (mail, skype), to już się nie odezwę.

Naprawdę nie mam pojęcia jak to wszystko będzie funkcjonować, jeśli będzie dobrze, to niewykluczone, że w przyszłości także będę organizowała podobne projekty – może też dla innych poziomów nauki.

Braku konktaktu z mojej strony proszę nie brać osobiście, bo się przecież nie znamy (wszystkie znane mi osoby odrzuciłam jako pierwsze ;-)), z jakichś powodów ktoś inny mi bardziej odpowiadał na taki eksperyment, a przy kilkuset zgłoszeniach wybór był naprawdę trudny i być może z jakichś powodów niesprawiedliwy.

Wszystkim pozostałym zainteresowanym polecam też (płatne) lekcje ze mną przez skype, które są z oczywistych powodów o wiele skuteczniejsze niż gdy pełni się funkcję Królika. Skuteczny jest też (podobno) napisany przeze mnie samouczek, wydany w zeszłym roku. Ostatnio dodrukowano kolejną partię i obniżono mu cenę – kosztuje niecałe 30 zł. Opłaca się.

Dziękuję Wam bardzo.

To już koniec tego wpisu, obiecuję, że to była ostatnia aktualizacja 😉

Reklama

71 comments

 1. Witam,
  Z przyjemnością zostanę królikiem, gdyż lubię uczestniczyć w projektach twórczych 🙂 Od zawsze marzyłam o nauczeniu się niemieckiego i jakos zawsze nie było okazji.. bo angielski wazniejszy, bo pieniadze potrzebne na cos innego.. Jestem osobą ambitną i rzetelnie podchodzącą do sprawy, myślę, ze będzie ze mnie dobry królik.

  Pozdrawiam,
  Monika

 2. ja się nadaję! zrobię wszystko by być pani królikiem ;)dzisiaj napisze do pani maila !

 3. Bardzo chciałbym nauczyć się języka niemieckiego. Mam 23 lata i dopiero co ukończyłem studia na kierunku Inżynieria komputerowa i multimedialna. Niemieckiego nie znam w ogóle. Chętnie pomogę Pani jak i sobie. Pozdrawiam.

 4. Zgłaszam swoja kandydaturę 😀 Spełniam wszytskie warunki i wykazuje się żywą chęcia 😀

 5. jestem chętna – sądzę że chyba byłoby to z korzyścią nie tylko dla królika… Pozdrawiam i czekam na ewentualne wieści. bgp

 6. ja też bardzo chętnie będę się rzetelnie uczyć i zdawać sprawozdania!! własnie wracam do niemieckiego po 12 latach nieużywania:-(

 7. Witam, z chęcią się podejmę się roli bycia Królikiem Doświadczalnym. 😉 Idealnie wpisuję się w rolę, którą Pani potrzebuje.
  Pozdrawiam 🙂

 8. Witam! niestety ja królikiem zostać nie mogę bo trochę już niemiecki znam, ale na przyszłość jakby Pani chciała tworzyć książkę dla troszkę zaawansowanych to jestem bardzo chętna! Mimo to, ostatnio nie mam kontaktu w ogóle z językiem i w sumie chętnie bym sobie przypomniała podstawy 🙂 Pozdrawiam!

 9. Właśnie zacząłem uczyć się niemieckiego.
  Jestem inżynierem w niemieckiej firmie (ale z Niemcami dogaduje się po angielsku).
  Postanowiłem nauczyć się niemieckiego ażeby zwiększyć swoją komunikatywność.
  Na bieżąco mogę sprawdzać swoje postępy z rodowitymi Niemcami.
  Ale brakuje mi rytmu pracy.
  Sadze ze pani projekt moze byc dla mnie dobrym rozwiązaniem.
  Pozdrawiam.

 10. od jakiegoś czasu planowałem nauczyć się niemieckiego, niestety nie udało mi się ustalić daty początkowej 🙂
  jestem otwarty na bycie testerem Twoich sposobów i nie ma dla mnie znaczenia główny Twój cel, natomiast chętnie pomogę Ci w Twojej pracy w zamian ucząc się wymarzonego niemieckiego
  proszę o informację o ewentualnej decyzji

  pozdrowienia
  Grzegorz

 11. Oj ja tez bym takim królikiem chcial zostać. Jeżdżę do Niemiec w miarę często i jedyne co rozumiem to ANGEBOT 🙂 Wnerwia mnie jak będą w Niemczech ktoś coś do mnie mówi a ja na niego jak krowa w pociąg z prośbą by przeszedl na angielski…Wstyd! Pracuję w branży reklama/media i nie mialem nigdy okazji do poznania języka naszych sąsiadów.

 12. Jestem chetny. Znajomosc jezyka niemieckiego prawie 0. Zaczelem sie uczyc sam z ksiazki 3 mies temu. Mam duza chec. Internet szybki i staly, wolny czas , a zwlaszcza 30 min mam zawsze. Oraz dawalem korepetycje z rosyjskiego, mam nadzieje ze moje doswiadczenie moze pomoc.
  Denis

 13. Pani Agnieszko miałam 1 pani książkę ale zabrał mi ją brat który wyjechał do Niemiec ,mnie tez to czeka i jestem chętna do nauki

 14. ja również chciałabym zgłosić chęć stania się królikem doświadczalnym.

  Jestem projektanktą i bardzo bardzo potrzebuję niemieckiego, aby móc najzwyczajniej czytać książki, których na pewno jeszcze długo nie będzie ani po angielsku ani po polsku. Tak czy siak muszę się nauczyć niemieckiego, więc pewnie zapiszę się na jakiś kurs prędzej czy później.

  Ponadto obecnie projektuję nowatorski podręcznik do historii, za pomocą którego chce pokazać, iż edukacja medialna może być wyjątkowo skuteczna.

  Gdyby Pani mnie nie wybrała na królika, to i tak bardzo chętnie podjęłabym się zaprojektowania Pani książki (typografia, struktura, etc.) w ramach np. projektu naukowego:)

 15. ja sie zglaszam, ja – mnie wybierz….
  moge byc lekko starym królikiem (40 lat z kawałkiem na karku) ale tym większe pole do testowania – czy ze starego królika można jeszcze coś zrobić?
  ukłony
  a

 16. Witam. Myślę, że jak najbardziej nadaję się na Królika Doświadczalnego. Jestem zafascynowana kulturą i historią Niemiec. Zaczęłam uczyć się niemieckiego ale niestety musiałam przerwać naukę gdyż pisałam maturę. Chciałbym to wznowić i systematycznie uczyć się tego języka. Pozdrawiam Nowosielska Natalia.

 17. Witam. Radzę wybrać jednego królika głównego i więcej pobocznych, do których rozsyłałabyś maile z materiałami, a oni zgłaszali swoje odczucia bardziej spontanicznie, w miarę samodzielnego uczenia się z niej.

  Ja sama bardzo bym chciała zostać testerem, ale nie wiem czy się przebije przez ten tłum kandydatów. Mówię po angielsku i hiszpańsku, marzy mi się niemiecki. Jestem z wykształcenia językoznawcą, ale nie wiem czy w tym wypadku to nie zaszkodzi bardziej niż pomoże, zostawiam to Tobie do oceny.

  Pozdrawiam.

 18. Ja też zgłaszam chęć. Na jednych z juwenaliów byłem nawet przebrany za królika 😉
  A tak na serio, to kandydaturę wysłałem mailem.

 19. Witam serdecznie,
  Mam 34 lata i nienormowany czas pracy w związku z czym nie mogę sobie pozwolić na kurs. Zawsze chciałam uczyć się języka nimieckiego jednak nigdy nie było mi to dane. Jednak ze względu na to,że moja córeczka w przyszłym roku idzie do 1 klasy szkoły podstawowej i zacznie się jej język niemiecki mam dobrą motywację by zacząć się uczyć tego języka teraz by móc w przyszłości jej ewentualnie pomóc.
  Z przyjemnością zgaszam swoja osobę na królika doświadczalnego
  Pozdrawiam,
  Beata

 20. Witam:) mam 18lat.Bardzo zainteresowała mnie pani oferta ,nauka języka niemieckiego ale i książka jaką pani samodzielnie próbuje wydać.To jest coś zupełnie innego,wiele zmagań i rozumiem dlaczego chciałaby pani znaleźć takiego”króliczka” Chciałabym się nauczyć choć troszkę i po części pomóc pani w odpowiedziach tej książki, co o niej sadzę, jakie są zadania,nad czym trzeba solidnie popracować ale i pomoze w rozwiązywaniu trudności.Bardzo proszę o odpowiedz.Dziękuję i Pozdrawiam:)

 21. Witam
  Mam 29 lat. Skończyłem już studia i pracuję. Znam język angielski. Natomiast bardzo mi się podoba język niemiecki. Zawsze chciałem się go nauczyć, jednak książki i nauczyciele w podstawówce czy ogólniaku na jakich trafiałem podchodzili do tematu trochę inaczej. Efekt był taki że uczyłem się tylko tego za co byłem oceniany po to aby zdać a nie dla siebie z pasji i dla poznania.
  Pani książka wydaje się być czymś rewolucyjnym w nauczaniu. Z chęcią podjąłbym się funkcji królika doświadczalnego.
  Pozdrawiam

 22. Witam,

  Jestem absolwntką filologii angielskiej. Nauka języków to moja pasja m.in.forma spędzania wolnego czasu.
  Z chęcią zostanę królikiem doświadczalnym. Interesują mnie wszelkie pedagogiczne eksperymenty:), a z możliwością nauki to już na 100%.
  Czekam na odpowiedz.

  pozdrawiam,

  Iwona Maciążek

 23. Witam:)
  Z wielka przyjemnością zostanę Twoim królikiem doświadczalnym.Co prawda znam język niemiecki w stopniu komunikatywnym,ale z racji tego że bardzo lubię ten język chcę dokształcić się, szczególnie w gramatyce.Słysząc niemiecki gdzieś na mieście aż cieplutko mi się robi na sercu:) Dlatego będę bardzo zadowolona,jeśli dasz mi szansę podszkolenia języka i przy okazji zredagowania „skutecznej” książki 🙂
  Pozdrawiam!

 24. Mam bardzo poważne pytanie. Zauważyłam że zaznaczyłaś to, że poziom osoby musi być zerowy lub też prawie zerowy. Nie potrzebowałabyś może królika na poziomie B1/B2. Niekoniecznie akurat do tego konkretnego projektu!

 25. Mam bardzo poważne pytanie. Zauważyłam że zaznaczyłaś to, że poziom osoby musi być zerowy lub też prawie zerowy. Nie potrzebowałabyś może królika na poziomie B1/B2. Niekoniecznie akurat do tego konkretnego projektu!
  Pozdrawiam 🙂

  1. Niestety, w tej chwili nie! Może później… Na razie koncentruję się na aktualnej książce i chcę dzięki niej poukładać komuś w głowie wszysto bardzo systematycznie od samego początku… Ale kolejna (moja czwarta) książka będzie dla bardziej zaawansowanych 😉 Tylko, że do tej pory Ty już pewnie gdzie indziej nauczysz się niemieckiego. Tak czy inaczej: powodzenia!
   P.S. Niedługo wyjdzie drukiem moja druga książka, która Ci się na pewno przyda. Ale też jeszcze nie wiem dokładnie kiedy będzie do kupienia.

 26. Witam, co prawda miałem juz coś wspólnego z językiem niemieckim, dlatego może w kolejnej turze byłbym przydatny. A dlaczego ja? Po prostu… bo ja tak chcę! Chce w końcu nauczyć się tego języka, a tego typu współpraca na pewno wpłynie mobilizacyjnie. Pozdrawiam.

 27. Witam Pani Agnieszko!
  Przyznam, że pomysł świetny i bardzo korzystny dla obu stron:) Mój poziom znajomości języka niemieckiego jest zerowy, pozostałe kryteria rówież spełniam, więc królikiem będę dobrym:) Możliowość nauczenia się języka jest niezwykle kusząca i chętnie, jeżeli będę miała takową szansę, z niej skorzystam, a sama współpraca z tak kretywną i otwartą osobą jak Pani, zapowiada się bardzo ciekawie.
  Pozdrawiam serdeczniem, Ayma

 28. Witam,
  O nauce niemieckiego myślę już od dawna, przez kilka miesięcy nawet uczyłem się sam z profesorem Klausem, także mój poziom jest nieco wyższy od zerowego. Niestety w końcu zabrakło mi motywacji do samodzielnej nauki, a niestety nie mam czasu na żaden kurs. Ciekawy pomysł zostać królikiem doświadczalnym, dla mnie to świetna forma motywacji do nauki a jeśli przy okazji będę mógł pomóc przy tworzeniu podręcznika to tym bardziej mi się to podoba 🙂 mogę być królikiem na trochę ponad zerowym poziomie z niemieckiego ze znajomością angielskiego 🙂 Czekam zatem na decyzję i pozdrawiam serdecznie,
  Michał

 29. Witam 🙂 Mam 20 lat i znam już język niemiecki. Niestety teraz jako studentka nie mam już styczności z tym językiem przez co trochę na d tym faktem ubolewam. Bardzo lubię ten język. Nie mam problemów z przyswajaniem treści gramatycznych języka niemieckiego jak i ogólnych. Pewnie na tym etapie nie będę potrzebna ale w momencie kiedy będzie chciała Pani i miała zamiar tworzyć podręcznik dla zaawansowanych polecam się na przyszłość 😉 Mam nadzieję, że pomogę…

 30. mam 17 lat chciałbym uczestniczyć w przedsięwzięciu ponieważ chciałbym poszerzyć swe horyzonty i poznać kolejny język…

  Pozdrawiam i życzę sukcesów .

 31. Witam!
  Szkoda, że nikt nie potrzebuje królika do nauki angielskiego 😦
  Niemiecki już znam i chętnie nauczyłabym się angielskiego. A byłabym naprawdę pilnym króliczkiem.
  Pozdrawiam!

 32. Bardzo chętnie podejmę się tego zadania! Już kilka razy myślałem o opanowaniu podstaw niemieckiego i zawsze coś mi w tym przeszkadzało, więc chętnie skorzystałbym z okazji do pierwszego kroku!

 33. Witam bardzo serdecznie, jeśli nie masz jeszcze wszystkich chętnych, ja z wielką przyjemnością zaangażuję się w naukę niemieckiego od podstaw. Pozdrawiam serdecznie.

 34. Witam!
  Jestem zainteresowana Pani propozycją. Przez dwa lata realizowałam projekt Comeniusa korespondując systematycznie z osobami w języku niemieckim używając translatora. Projekt zakończyłam i teraz bardzo brakuje mi tych systematycznych kontaktów. Zajęcia z Panią na pewno wypełniłyby tę lukę. Bardzo chciałabym poznać ten język ponieważ znam trochę sympatycznych ludzi z którymi chciałabym się porozumiewać w tym języku. Nie jestem młoda, ale ciągle się uczę. Lubię to!
  Pozdrawiam.
  Bożena

 35. Witam!
  Przez dwa lata realizowałam projekt Comeniusa . Porozumiewałam sie z osobami znającymi język niemiecki za pomocą translatora. Teraz chętnie nauczyłabym się tego języka bo mam wielu przyjaciół znających ten język. Nie jestem młoda , ale bardzo chętna do nauki. Lubię to. Cały czas się uczę.
  Pozdrawiam.
  Bożena

 36. Witam serdecznie! Jestem osoba, ktora byla studentka filologii polskiej, ale od pol roku mieszka w Niemczech i moim marzeniem jest zostanie Pani krolikiem doswiadczalnym 🙂 Prosze nie skreslac mnie z powodu mojego miejsca zamieszkania. Obecnie nie pracuje ani nie chodze do szkoly, takze stycznosc z jezykiem niemieckim mam ponizej normy. Moj poziom jest niewiele ponad zerowy. Mam skype i rozwiazywalabym wszystkie zadania w terminie. Mam 22 lata. Pozdrawiam serdecznie!

 37. Dzień dobry.
  Jestem młody duchem 58 letnim inżynierem mechanikiem po Politechnice Lubelskiej.
  Współpracuję z Niemcami od 1992 roku, ale rozmawiamy po angielsku. Nigdy nie uczyłem się niemieckiego ale w końcu się zdecydowałem i chodzę na kurs.
  Jednak celem mojego listu jest podzielenie się opinią o dostępnych kursach i podręcznikach jakie najbardziej odpowiadają mającemu bardzo mało wolnego czasu pracującemu uczniowi. Przejrzałem wiele różnych materiałów i muszę stwierdzić, że moim zdaniem najlepszym kursem, to znaczy najlepszą metodą nauki jest kurs „Pimsleur German”.
  Z założenia nie ma w nim tekstu i to wg mnie jest jego jedyną wadą. Ja słucham kursu głównie w samochodzie i niestety nie wszystko dobrze słyszę, a gdybym miał tekst, to przed snem zamiast gazety na dobranoc, mógłbym przeczytać wysłuchany tekst. Nie cały wykład, tylko niemiecki tekst. Zaletą tego kursu jest sposób nauki i powtórek.
  Ponieważ opracowuje pani podręcznik do nauki języka proszę tak go dostosować , lub od razu pomyśleć o dwu rodzajach, aby można go wykorzystać w ruchu, samochód, pociąg itp.
  Nie ma na rynku polskim takiego DOBREGO wg mnie podręcznika, ani kursu.
  Pozdrawiam i życzę sukcesu.

 38. ja też, ja też chciałabym zostać królikiem……reprezentuje poziom pomiędzy zero, a prawie zero, dysponuje czasem, internetem i dobrymi chęciami 🙂
  mogę z czystym sumieniem powiedzieć,że ten język obcy, jest mi naprawdę obcy,
  pozdrawiam, anna s.
  p.s. mam nadzieję, że w skypowych kontaktach nie będzie wymagane noszenie króliczych uszu , che che che , a.

 39. Witam!

  Cieszę się że przez wspólną współpracę(oczywiście nie zobowiązująco finansowo a korzystne dla stron) powstanie ciekawa książka w formie elementarza,która doprowadzi osoby chcące nauczyć się języka niemieckiego do sukcesu osobistego uczącego się i sukcesu osoby wydającej tą książkę.

  Pozdrawiam:)

 40. Chętnie wcieliłabym się w role królika doświadczalnego 🙂
  Niemiecki u mnie prawie zerowy- umiem się tylko przedstawić. Nie nalegam i nie spieszę się.

 41. chętnie wzięłabym udział w takim projekcie . mam jednak 14 lat .
  niemiecki powiedzmy, że na zerowym rozszerzonym .

 42. Witaj!
  Nie ukrywam iż udział w takim projekcie byłby dla mnie wręcz zbawienny! Znam dobrze angielski, posługuję się nim na codzień, ale prawda jest taka ze jestem częsciej w Niemczech niż w Anglii (de facto nigdy tam nie byłem). Chciałbym móc bez przeszkód porozumiewać sie z moimi przyjaciółmi w Niemczech w ich ojczystym języku! A co, zaskoczyłbym ich 🙂 Tak więc oficjalnie zgłaszam swoją kandydaturę & załączam pozdrowienia

 43. Witam!
  Dlaczego chce zostać królikiem?
  Ponieważ myślę, że byłabym dobrym królikiem. Jestem jak na swój wiek odpowiedzialna, sumienna i wywiązuje się ze swoich zadań, jestem uparta dąże do wyznaczonego celu. Wiem, że mogę być przez moje niemieckie nazwisko nie wybrana. Sprostuje pochodzenie nazwiska- w dowodzie mojego pradziadka zrobiono błąd, a że te czasy były jakie były nie naprawiono tego błędu. Dlaczego chcę się uczyć niemieckiego? Ponieważ jestem na kierunku turystycznym i języki to podstawa. A po drugie lubię niemiecki choć nie często go można usłyszeć w filmach tak jak angielski.
  Mam nadzieję, że uda się Pani napisać tą książkę, z której na pewno skorzystam.

 44. Pracuję w niemczech przy opiece nad starszymi osobami. Myślę,że udział w Twoim projekcie zmobilizowałby mnie do nauki języka niemieckiego, który jest mi potrzebny do wykonywania pracy. Buziaki!

 45. Witam, dopiero niedawna dołączyłam język niemiecki do moich ulubionych stron na facebook i dopiero dziś przeczytałam informację, że poszukujesz królika doświadczalnego. Jestem idealną osobą dla Ciebie 🙂 Nigdy nie uczyłam się języka niemieckiego, a chciałabym się nauczyć choćby jego podstaw. Znam troszkę język angielski, co mam nadzieję pomoże mi w nauce. Do tej pory nie bardzo wiedziałam w jaki sposób zmotywować się i z jakich materiałów korzystać w czasie nauki, Twoja propozycja byłaby dla mnie wręcz idealna. Dodam, że mam 46 lat, sporo samozaparcia i lubię się uczyć:) Jeśli mnie wstępnie zaakceptujesz chętnie odpowiem na szczegółowe pytania
  Pozdrawiam
  Krystyna

 46. Mam 41 lat, wolny czas, cierpliwość, dzieci już,, odchowane” i dużo ciekawości i chętnie bym spróbowała.Nie znam języka niemieckiego i nigdy nie uczyłam się

 47. Mam 41 lat, wolny czas, cierpliwość, dzieci już,, odchowane” dużo ciekawości i chętnie bym spróbowała.Nie znam języka niemieckiego i nigdy nie uczyłam się.

 48. Mam 33 lata, duuużo czasu, nie długo wybieram się na stałe do Niemiec i nie wiele umiem powiedzieć w tym języku.
  Bardzo chętnie zostanę królikiem i skorzystam z propozycji.
  Pozdrawiam!!
  Adam.

 49. Mam 50 lat i niestety moja znajomość niemieckiego nie jest zerowa ponieważ uczyłam się go w liceum 30 lat temu.Pamiętam też zasady pisowni, ale jeśli chodzi o gramatykę to u mnie jest fatalnie.Chciałabym zostać Pani królikiem, pozdrawiam, Ewa

 50. witam zchecia tez zostane krolikiem doswiadczalnym mieszkam w de nie za dlugo a dodatkowa nauka zawsze sie przyda zeby podszkolic swoj jezyk niemiecki;)
  z checia skorzystam z okazji
  pozdrawiam cieplutko

 51. Witam, jestem studentem i mam ogromną chęć uczestniczyć w Pani projekcie. Zbyt wiele czasu nie mam, mógłbym jednak być – tak jak pani to sugerowała – idealną osobą, aby sprawdzić czy przy małej ilości czasu pani pomysły dotyczące nauki zostaną zrealizowane. Niemieckiego wiele nie znam, ale w lutym mam zamiar jechać do Niemiec na wymianę Erasmusa i język bardzo by się przydał.

  Pozdrawiam
  Marcin

 52. hej jestem sara urodzilam sie w niemczech ale wyjechalismy stamtad jak mialam rok od zawsze marzylam zeby tam pojechac i nauczyc sie niemieckiego ale nigdy nie mialam okazji iii straaaasznie podoba mi sie niemiecki i niemiecka muzyka ii ogolnie mentalnosc niemcow ktorych spotkalam ii bsardzo chcialabym zostac krolikiem poniewaz nie umiem niemieckiego a bardzo bym chciala tam pojechac … ;(

 53. jeśli jeszcze zdążyłam ,to chętnie .Trochę „kaleczę” po miemiecku ale czasami już mi wstyd,bardzo chciałabym nauczyć się poprawnie mówić:)

 54. Witam! Chętnie zostałabym pani królikiem doświadczalnym.W przyszłym roku ok.lipca jadę do pracy do Niemiec,niestety z językiem kiepsko.Mam 34 lata,dwójkę dzieci i chęci do nauki.Pozdrawiam

 55. Dzień dobry Pani Agnieszko dostałem od Pana Mariana Mioduszewskiego adres gdzie można podejrzeć Pana jak Pani dobrze uczy jak można dostać się do pani szkoły bo obecnie pracuje w Niemczech i ten jerzyk jest mi bardzo potrzebny a tym bardziej ze wiąże przyszłość z krajem Niemieckim Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s